Додому НОВИНИ Медицина 8 травня – Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

8 травня – Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

659
ПОДІЛИТИСЬ

Спливають у вирі подій літа, але залишаються одвічні істини, непідвладні часові – милосердя, людяність, взаємодопомога, співчуття. Більше півтора століття уособлює ці ідеали Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, гідне місце в якому посідає Червоний Хрест України.

У 2017 році виповнюється 99 років з часу створення Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ) – найбільшої за чисельністю в країні гуманітарної організації. Її основне завдання – сприяння органам державної влади в їх діяльності в гуманітарній сфері, захист життя людини, попередження та полегшення людських страждань під час збройних конфліктів, стихійного лиха, катастроф та аварій, надання допомоги медичній службі збройних сил і органам охорони здоров’я.

У 1961 році було створено патронажну службу Товариства для медико-соціальної підтримки малозахищених верств населення. У 1986 року більш ніж 10 тисяч активістів, членів санітарних постів і дружин Червоного Хреста взяли участь у евакуації та розселенні постраждалих від Чорнобильської катастрофи, які також отримали медико-соціальну, психологічну та матеріальну допомогу. Було розподілено 7 тисяч тонн продуктів харчування, 105 тонн сухого молока, полівітамінів, левотироксін. Закуплено обладнання для хірургічного корпусу Народицької районної лікарні та побудовані за кошти Червоного Хреста 2 ФАПи в Народицькому районі.

З 1990 по 2012 роки з ініціативи Червоного Хреста України реалізовувалась комплексна Чорнобильська програма Гуманітарної допомоги і реабілітації Міжнародної Федерації Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Пересувні діагностичні бригади Червоного Хреста проводили обстеження постраждалого населення в Житомирській та Рівненській областях, вели просвітницьку роботу серед населення постраждалих регіонів. Щорічно ними обстежувались 14,5 – 15 тис. жителів постраждалих районів. На підтримку гуманітарних програм для постраждалого від аварії на ЧАЕС населення Червонохресний рух залучив понад 35 млн доларів США.

З 2013 року Товариство працює в особливому режимі. Створено загони швидкого реагування для надання допомоги постраждалим під час громадського неспокою. Товариство зосереджує роботу на наданні допомоги постраждалим і переміщеним особам із зони збройного конфлікту та Криму, а також продовжує підтримувати вразливі категорії населення.

В області за весь період було зареєстровано 7,3 тисячі осіб зі сходу, з них 346 з АРК.

У ході проведених акцій гуманітарну допомогу від Національного Комітету ТЧХ України, від обласної та міськрайонних організацій Товариства отримало 1408 осіб на загальну суму 205599 грн, з  них 187162 грн – це допомога від обласної та міськрайонних організацій. Середня сума на одну особу склала  133,00 грн.

Серед акцій Червоного Хреста – психосоціальна підтримка воїнів АТО, що перебувають на лікуванні в Житомирському обласному шпиталі.

За інформацією голови Житомирської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, заслуженого лікаря України, кандидата мед. наук Олександра Богдана, сьогодні обласна організація об’єднує в своїй структурі 26 міськрайонних організацій, з них 22 районні, 1 міськрайонну (Нов.-Волинська) та 3 міські організації ТЧХ (Коростенська, Бердичівська, Житомирська), які об’єднують  на 01.01.2017 року 1539 первинних організацій Червоного Хреста.

Обласною організацією Товариства Червоного Хреста спільно з управлінням охорони здоров’я, департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, ветеранськими та іншими громадськими організаціями проводилася робота з надання медичної допомоги, догляду, соціально-побутового обслуговування одиноких та одиноко проживаючих позбавлених опіки непрацездатних громадян похилого віку, інвалідів, ветеранів війни та праці та деяких інших соціально незахищених категорій населення.

З 1 січня 2017 року розпорядником бюджетних коштів – МОЗ України – відбулося повне припинення державного фінансування патронажної служби ТЧХ України.

Щорічно медичними сестрами надавалась допомога вдома 17988 підопічним. До них було здійснено 223623 медичних відвідування. В області в складі мережі патронажної служби працює Хоспіс Червоного Хреста, 8 центрів Червоного Хреста з надання першої допомоги, соціальної підтримки та реабілітації, 9 кімнат соціальної допомоги Червоного Хреста, 23 банки одягу.

У загальній діяльності Товариства Червоного Хреста в області важливе місце приділяється навчанню населення навичкам надання першої допомоги. В обласній та міськрайонних організаціях працює 1 тренер та 10 сертифікованих інструкторів з першої допомоги в районних та міських організаціях. У 2016 році ними було підготовлено по 6-годинній програмі 673 особи, по 12-годинній базовій сертифікованій програмі – 1240 осіб.

Найбільш активно проводилася робота з навчання населення навичкам надання першої допомоги тренером та інструкторами Житомирської та Коростенської міських, Ружинської, Андрушівської, Романівської районних організацій.

У 2016 році Житомирська обласна організація Товариства Червоного Хреста України в рамках програми “Психосоціальна підтримка вразливих верств населення в України” за підтримки Датського Червоного Хреста оздоровила 15 дітей з числа ВПО та військовослужбовців з Житомира, Коростишева, Новограда-Волинського. Діти відпочивали в дитячому оздоровчому центрі “Славутич” Київської області, Переяслав-Хмельницького району. Така ж програма планується і в 2017 році в літній період.

Протягом 2014-2017 років обласною організацією реалізовується міжнародна програма

“Посилення системи надання якісної амбулаторної допомоги хворим на МРТБ шляхом надання максимально-наближених медико-соціальних, психологічних послуг та формування прихильності до лікування”, що фінансується Глобальним Фондом боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Охоплено супроводом 200 хворих на МРТБ, які виявили бажання продовжувати лікування на амбулаторному етапі лікування та направлені фтизіатрами до організації ТЧХУ для медико-соціального супроводу. Завершили лікування – 104 чол., продовжують лікування – 96 чол. Ефективність лікування даної когорти хворих за результатами реалізації Програми становить 64%. Всього хворим за період реалізації програми у 2014-2016 рр. видано 3481 продуктовий набір.

Разом зі штатними (найманими) працівниками та волонтерами Товариством Червоного Хреста України створена одна солідна команда, одна потужна громадська, неурядова інституція допомоги і порятунку, яка відіграє колосальну роль як у сфері цивільної оборони, охорони здоров’я, так і у сфері цивільного захисту населення України. Іншими словами Товариство Червоного Хреста України – це вагомий ресурс для держави та суспільства – зазначив О. Богдан.

Користуючись нагодою, дозвольте привітати всіх представників Товариства Червоного Хреста – штатних працівників, волонтерів, сестер милосердя, членів президій та правлінь всіх рівнів, всіх людей доброї волі, причетних до міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця з  Міжнародним днем Червоного Хреста і Червоного Півмісяця!  Бажаємо здоров’я, успіхів в усіх починаннях, високих здобутків та ініціативи. Мудрості людської, впевненості в завтрашньому дні.