Аби чисельність населення не скорочувалася, маємо зважувати свій вибір та поспішати творити...

Аби чисельність населення не скорочувалася, маємо зважувати свій вибір та поспішати творити добро

135
0
ПОДІЛИТИСЬ

Газета — чернетка історії, сказав хтось із відомих. Газета – це літопис краю, додамо ми. Даруйте за пафос, але це справді так. А тому ми робимо новий запис в особистий щоденник Бердичівщини, інформуємо про демографічну ситуацію. Допоки триває обробка річних даних можемо зобразити картину за неповний рік, але вона повною мірою дасть можливість уявити масштаби демографічних процесів. За даними управління статистики  на 1 листопада 2017 року в місті Бердичеві проживали 76 тис. осіб, у Бердичівському районі 28,5 тис. осіб постійного населення. За 10 місяців 2017 року в місті народилася 681 особа, померло 955 осіб, природне скорочення становило 274 осіб; по району народилось 267 осіб, померло 503 особи, природне скорочення становило 236 осіб.

Народжуваність у порівнянні з кінцем 90-х років дещо зросла, однак, залишається нижче від рівня достатнього для заміщення поколінь. Смертність збільшилась серед усіх вікових груп, основними причинами цього є серцево-судинні хвороби, новоутворення, зовнішні причини захворюваності та смертності, — відзначила начальник управління статистики у м. Бердичеві Тетяна Голуб.

Якщо поглянути на таблиці соціальних досліджень розподілу постійного населення за віком, то найбільш чисельною у місті Бердичеві є вікова категорія 30-39 років (11825 осіб), найменш чисельною – 15-19 років (2855 осіб). Найбільш чисельною віковою категорією у Бердичівському районі являється населення віком від 70 років і старше (4046 осіб), найменш чисельною – 15-19 років (1341 особа). Отже, можемо зробити припущення, що попереду нас чекає демографічний провал. Вочевидь, показники народжуваності зменшуватимуться коли дітородну функцію почнуть реалізовувати мешканці Бердичівщини народжені в середині та наприкінці 1990-х.Тепер в активний дітородний період вступає покоління народжене в 1990-х роках. А саме тоді було стрімке зниження рівня народжуваності. Тобто, чисельність двадцятилітніх, які мали б ставати батьками, невисока. Утім нині дедалі частіше спостерігається тенденція до пізньої вагітності або до відкладання другої. Цей факт, звісно, виконує компенсаторну функцію, але повністю перекрити невисокі показники народжуваності серед молоді не може. Дякувати Богу  народжують жінки старші 30-35 років, і якби не вони падіння рівня народжуваності було б ще стрімкішим.  За результатами різних опитувань молоді сім’ї бажають мати лише одного-двох дітей. Усе через нестабільну економічну ситуацію, а відтак, непевність у майбутньому. Адже саме майбутнє ми маємо вирішувати на виборах до рад різного рівня, у парламент, виборах глави держави. Потенційні кандидати зазвичай беруть до уваги віковий склад населення і прораховують майбутній успіх серед виборців. Зрозуміло, що політичні симпатії у людей старших 70-ти років і у молоді абсолютно різні. А наше життя наче сценарій, у певній мірі ми його автори: самі ставимо коми, крапки, закінчуємо розділи, розпочинаємо нові епізоди, вводимо нових дійових осіб, прощаємося зі старими і багато що в нашій країні залежить тільки від нас. Тож, щоб наш літопис прикрашали приємні події, радісні звістки та успіхи в усіх сферах варто  творити добро. Адже саме це — запорука дива в нашому житті. Зміни на краще в наших руках!

Тамара Дроботюк

БЕЗ КОМЕНТАРІВ