Додому НОВИНИ Культура Анатолій Горобчук презентував черговий випуск збірки «Мій Бердичів в історичних нарисах»

Анатолій Горобчук презентував черговий випуск збірки «Мій Бердичів в історичних нарисах»

673
ПОДІЛИТИСЬ

У приміщенні Молодіжного центру «М-Формація» наш земляк та краєзнавець Анатолій Горобчук презентував чергове історико-краєзнавче видання – третій за ліком випуск збірки «Мій Бердичів в історичних нарисах».

Збірка стала логічним продовженням своїх попередниць, адже в минулому 2018 році краєзнавець вже представив бердичівлянам дві збірки з цієї серії. У них автор роз-містив низку історико-краєзнавчих нарисів, які розкривають цікаву історію як Бердичева, так і Бердичівщини загалом.

Так, нарис «Бердичев» и Бердичів» розповідає про героїв однойменної п’єси відомого письменника Фрідріха Горенштейна, прототипами якої стали бердичівляни – сучасники автора. Із нарису «Бердичів на кіноплівці» дізнаємося про Бердичів, який залишив свій слід у кінохроніці та художніх картинах, таких як «П.К.П.» (1926), «Сто перший» (1982), «Савраска» (1989), «Біля річки» (2007) та «В Париж!» (2009).

Цікавими стануть для читачів краєзнавчі розвідки про єврейське кладовище, що знаходиться на вулиці Житомирській, та будинок графині Плеве, відомий бердичівлянам як пологовий, або будинок, в якому знаходилась дитяча поліклініка. Не менший інтерес викликають розповіді про ікону Матері Божої Бердичівської, відому в місті постать Михайла Каца та короткі повідомлення про бердичівські підземелля, водопостачання до появи в Бердичеві водогону та капсули часу.

Загалом презентація відбулась у теплій, практично домашній атмосфері. Присутні не лише слухали автора, але й самі ділились цікавими спогадами, а також декламували вірші, кожен рядок яких сповнений любові до рідного міста.

Краєзнавче видання ілюстроване архівними фотографіями. Як запевнив Анатолій Горобчук, розраховане воно на освітян, учнів, студентів, краєзнавців, а загалом на всіх шанувальників історії рідного краю.

Марина ШКЛЯР.