Додому НОВИНИ Культура Арт-терапія – мистецтво заради лікування

Арт-терапія – мистецтво заради лікування

221
ПОДІЛИТИСЬ

Мистецтво – невидимий місток, що поєднує два протилежні світи: світ фантазії та реальності. Часто таємні бажання, підсвідомі почуття та емоції легше викласти у творчості, ніж виразити у словесній формі. Тому останнім часом великої популярності набуває метод лікування за допомогою художньої творчості, або арт-терапія.

Вперше термін «арт-терапія» використав Адріан Хілл у 1938 році, коли описував свої заняття зображувальною творчістю із туберкульозними хворими в санаторіях. Потім цей термін почали застосовувати до всіх видів терапевтичних занять. Особливого розвитку набула арт-терапія у Великобританії після Другої Світової війни, причому в тісному зв’язку з психотерапією.

Поступово, протягом ХХ століття, арт-терапія стає невід’ємною частиною соціальних заходів профілактичного й реабілітаційного характеру, медичної, психотерапевтичної та педагогічної практики. Дана методика не має протипоказань і обмежень.

Арт-терапія є хорошим способом соціальної адаптації. Найбільше значення це має для дітей та молоді з особливими потребами. Найчастіше саме вони соціально дезадаптовані. Їм не вистачає спілкування. Арт-терапія дає «особливим діткам» можливість активніше і самостійніше брати участь в житті суспільства. Це дуже важливо для дітей та молоді, яким складно висловити свої думки в словах.

У грудні минулого року на базі міської бібліотеки для дітей за підтримки ГО «Культурний ді@лог» при фінансовій підтримці програми «Активні громадяни» Британської Ради в Україні» стартував проєкт «Простір «ArtKITchen майстерня єднання». Інформаційними партнерами стали місцеві засоби масової: КП «Бердичівська міська редакція радіомовлення» та газета «Бердичівський погляд».

«У такий оригінальний і цікавий спосіб дитина навчається самовираженню, вмінню керувати своїми почуттями, збагачує свій внутрішній світ. Адже заняття арт-терапією спрямовані на підтримку емоційного й фізичного здоров’я дітей», – ділиться враженнями менеджер проекту «Простір «ArtKITchen майстерня єднання» Валентина Петрухіна.

У рамках проєкту сприяємо соціальній адаптації дорослих та людей з особливими потребами, за допомогою казкотерапії, навіть літні люди, залюбки занурюються у казковий світ дивовижних пригод, а наші мистецьки зустрічі завжди проходять як на одному подиху!

Під час першого творчого заняття проєкту «Простір «ArtKITchen майстерня єднання» у гості до бібліотеки завітала неймовірна родина Ковтонюків. Вихованиця гуртка «ArtKITchen» Анюта з батьками залюбки приєдналися до нашого проекту. Можливість поринути у яскравий світ дивовижних дудлів-візерунків, відчути повний релакс під чудову музику – це і є справжній відпочинок. А ще – це можливість прикрасити інтер’єр домівки картинами, виготовленими власноруч, зазначила мама Анюти.

Чудовим винаходом від нудьги та невпевненості стало малювання технікою «суха пастель». Це неймовірний досвід і терапія. Адже ви малюєте руками, а отже вкладаєте всю свою енергетику у малюнок.

До програми «Активні громадяни» долучилося чимало партнерів. Щиро дякуємо психологу Людмилі Горобчук та хореографу Дарині Іжевській за творчі майстер-класи, музичні заняття та уроки психології для наших вихованців та їхніх батьків.

Кінцевим результатом арт-терапії є відчуття полегшення, задоволеність своїм емоційним станом, усвідомлення свого стану, подолання відчуття унікальності власної проблеми. Дієвість даного методу не викликає сумнівів, адже мистецтво здатне лікувати!