Додому НОВИНИ Влада і громада Аудит доступності

Аудит доступності

533
ПОДІЛИТИСЬ

6 квітня 2016 року у наше місто завітали гості з обласного центру з метою провести виїзний аудит доступності медичних послуг в медичних закладах міста Бердичева для людей з обмеженими можливостями. Даний захід відбувається за підтримки програми “Здоров’я жінок України”, Інституту досліджень та тренінгів імені Джона Сноу.

У заході приймали участь Житомирська обласна громадська організація людей з інвалідністю “Молодь. Жінка. Сім’я”, Бердичівська міська громадська організація інвалідів-візочників “Стимул”, обласний комітет доступності Житомирської обласної державної адміністрації, представники департаменту праці та соціального захисту населення ЖОДА, управління охорони ЖОДА, було запрошено пресу та всіх небайдужих людей.

Представники завітали насамперед у Бердичівську міську лікарню по вул. Сестер Сломницьких, потім у Бердичівську районну лікарню по вул. Житомирська, 85, а після цього – у Житомирський обласний військовий шпиталь ветеранів війни по вул. Європейська, 52.

IMG_20160406_124155_1Провівши зранку аудит Бердичівської міської лікарні, представники залишились в цілому задоволені – і лікарня, і поліклініка в цілому доступні для людей з обмеженими можливостями. Були деякі зауваження щодо ширини дверей (вона має бути не менше 90 см для вільного проїзду візків) та висоти порогів, а також додаткових поручнів для зручності людей з обмеженими можливостями у санітарних кімнатах. Зацікавила одна вкрай важлива пропозиція від житомирян – придбати в “Центр жінки” спеціальне гінекологічне крісло-трансформер, яке саме регулює висоту і зручне як для жінок-пацієнток, так і для лікарів, щоб провести належний огляд. Ціна такого крісла – 26000 євро, але багато міст в Україні, включаючи Житомир, його придбали або за кошти міського бюджету, або за кошти благодійників. Це – робота для наших депутатів, які були присутні на заході та взяли це до уваги, обмінявшись контактами з колегами з обласного центру, які вже займались та вирішили це питання.

IMG_20160406_124206_1Потім відвідали районну поліклініку та лікарню. Чомусь мені здавалось, що там буде багато проблем. Але – ні! Там працює ліфт, люди на візках самостійно і без перешкод потрапили на самий вищий поверх до потрібних фахівців, місця у коридорах достатньо для проїзду одночасно двох візків. Зауваження були також по доступності і зручності санітарних кімнат (а всього лише треба зробити додаткові поручні на стінах та достатню ширину дверей). У районній лікарні, де немає ліфта, було озвучено пропозицію зробити на першому поверсі окрему палату для людей з обмеженими можливостями та усіма зручностями для них, і щоб лікарі з відділень, які знаходяться на вищих поверхах, приходили і відвідували хворих саме у цій пристосованій палаті. Бо на сьогодні медперсонал на руках піднімає людей на потрібний поверх, за що їм, звичайно, низький уклін та побажання здоров’я та успіхів в роботі.

Після цього було відвідано ГО “Стимул”, головою якої є депутат Бердичівської міської ради Яремчук Юрій Васильович. Це – те місце, де зроблено абсолютно все для людей з обмеженими можливостями – від підлоги до санітарної кімнати. У цьому приміщенні настільки все продумано і якісно зроблено, що розумієш – це робилося з любов’ю та бажанням. Вразила чудо-вишивальна машина, на якій творять дива. Таку красу не описати – її треба побачити, тому приходьте у ГО “Стимул”! Там Вам за бажанням і вишиванку прикрасять, і власний логотип створять. Майстрині з великої літери!

Потрібно віддячити керівництву і персоналу м’ясної ресторації “Чара”, яка нещодавно відкрилась на нульовому поверсі ТЦ “Оноре де Бальзак”. Всі учасники акції смачно пообідали у цьому чудовому закладі, в який люди з обмеженими можливостями можуть потрапити без перешкод через підземний паркінг. Зауважте, таких місць у Бердичеві зовсім небагато. Як вдячність, Юрій Яремчук презентував адміністратору закладу ексклюзивну футболку, вишиту у ГО “Стимул” на чудо-вишивальній машині. На футболці – фірмовий знак ресторації “Чара”.

IMG_20160406_163646_1Потім завітали у Житомирський обласний військовий шпиталь ветеранів війни по вул. Європейська, 52. В головному корпусі – ліфти, пандуси, все гарно і охайно. Знову виникло питання з санітарними кімнатами. Але керівництво запевнило, що дуже скоро почнеться ремонт у неврологічному та гастроентерологічному відділенні, і там у проект включено все з урахуванням особливих потреб людей з обмеженими можливостями (санітарні кімнати, душові та ін.). Також взяли до уваги та обіцяли в найближчий час зробити відмітки для слабозорих людей – позначити жовтою фарбою першу та останню сходинки та візуально жовтими стрічками виділити дверні прорізи та відділити підлогу від стін, які в приймальному відділенні однакового світлого кольору (я, доречі, була здивована – чому саме жовтий колір? Але потім згадала, що жовтий – це перший колір, який починають розрізняти немовлята). Все це коштує зовсім небагато, але суттєво полегшить умови відвідування закладу для слабозорих людей. Спілкувались дуже довго, обмінялись контактами та запевнили, що обов’язково будуть телефонувати та консультуватись з приводу облаштування умов для людей з особливими потребами.

IMG_20160406_165927_1На завершення хочу зазначити – люди з особливими потребами не вимагають для себе нічого такого, що дорого коштує або неможливо виконати. Це лише – ширина дверей 90 см, додаткові поручні у санітарних кімнатах, контрастність між стінами та підлогою, пандуси, пониження бордюрного каменю на вулицях міста. Це потрібно і мамам з маленькими дітьми у візках, щоб зайти у магазин чи поліклініку, і навіть велосипедистам на вулиці. Але найголовніше, на мою думку – це просто увага. Поважайте один одного, думайте про тих, хто поруч, намагайтесь допомогти, чим можете – і все буде добре.

Олена Курбанова.