Додому НОВИНИ Влада і громада «Безкоштовний сир буває лише у мишоловці»

«Безкоштовний сир буває лише у мишоловці»

678
ПОДІЛИТИСЬ

Ця давня і випробувана віками життєва мудрість стосується практично всіх сфер нашого життя: і побуту, і професійної діяльності, і різного роду забобонів, і навіть політики. А ми, люди, вірячи у чиїсь добрі наміри, часто попадаємо у халепу.
Так, коли з’являються оголошення про дуже легкі та дешеві, а то й безкоштовні кредити на 10, 50 і 100 тисяч гривень, то слід зрозуміти, що так не буває. Повіривши у це, люди згодом накопичують величезні борги, а потім залишаються віч-на-віч із колекторами, які ці борги «вибивають».

Є й інші варіанти. Зокрема, коли включаючись в різного роду начебто безневинні конкурси з розгадування головоломок, загадок, кросвордів та інших інтелектуальних ігор, де переможцю обіцяють автомобіль чи 200 тисяч гривень, люди в кінці-кінців не отримують обіцяного. Вони грошей ніби й не втрачають, але мають великі та болісні розчарування. Таких любителів повинно насторожити те, що розгадки вкрай прості та легкі.

А що стосується різного роду знахарів, цілителів, гадалок, то нерідко люди обурюються, чому їх друкують у періодичних виданнях. Але якщо ви віруюча людина, то просто не ходіть до них на сеанси, а не звинувачуйте газети. З іншої сторони бувають випадки, коли лікарі інколи констатують, що допомогти хворому не в змозі. І тому не можна осуджувати рідних, які втративши надію, хапаються за будь-яку соломинку, щоб врятувати близьких.

А щодо політики, то хіба ми не є свідками того, що перед виборами окремі кандидати в депутати різних рівнів обіцяють що завгодно, і при цьому швидко забувають. Вони легко обіцяють, а ми з легкістю віримо…

Володимир КРАВЧЕНКО.