Додому НОВИНИ Влада і громада Безпека дитини влітку – відповідальність дорослих!

Безпека дитини влітку – відповідальність дорослих!

784
ПОДІЛИТИСЬ

Літні канікули – найкраща, найжаданіша пора для нашої дітвори. Їм є змога відпочити, набратись сил і здоров’я, допомогти батькам на присадибній ділянці, відвідати ліс та позбирати там ягоди, подихати свіжим озоновим повітрям. Окремі з них поїдуть відпочивати на море, у літні табори та бази відпочинку. І скрізь, де б не були наші діти, вони повинні бути обережними на воді, у лісі, вдома, на природі. Адже від необачності до лиха – один крок.

За статистикою, літні та весняні місяці – найбільш “врожайні” на дитячі травми. Так, у Бердичівському районі протягом 2014 року травмувалось 194 дитини району, за І півріччя 2015 року – 102 дитини. Як подбати про безпеку дітей, не позбавляючи їх радощів? Техніка безпеки дітей на вулиці повинна бути на вищому рівні, і це мають пам’ятати всі батьки. Не намагайтеся вивести дитину “у світ” в ошатному одязі. Величезні банти, паски, зав’язки та інші прикраси в будь-який момент можуть  розв’язатися і зачепитися за що-небудь на ходу. Уявляєте, як це небезпечно? Обов’язково, у спекотні дні не забувати про капелюхи і панамки.

Солодка газована вода не втамовує спрагу, а посилює її, краще пити звичайну воду. Її можна трохи підкислити лимонним соком – і смачно, і від зневоднення захистить, адже краще всього в організмі затримується саме підкислена вода.

Влітку третину дошкільнят стають учасниками ДТП у власних дворах і біля входів в парки. Особливу небезпеку становить низка припаркованих біля тротуарів машин. З-під машини 90-100-сантиметрового малюка майже неможливо помітити, коли він стоїть близько від нерухомого автомобіля або позаду нього. Кращий вихід – брати малюка за руку відразу після виходу з під’їзду.

Взяли “перекус” із собою. Фахівці попереджають: готова їжа може зберігатися у розпеченій машині приблизно стільки часу, скільки тане морозиво, тобто хвилин 5-10. Те, що пролежало довше – вже не їжа, а розсадник хвороботворних бактерій. До речі, купуючи морозиво, перевірте термін придатності.

Лазіння по деревах забороняти марно. Вихід – дозволити лазити під наглядом і виділити для цього пару найбезпечніших дерев на дитячому майданчику – з міцними низькими гілками.

Якщо ви вирішили відпочити біля води, то повинні розумно дозувати сонячні ванни, це дозволить уникнути перегрівання тіла. Маленькі штучні ставки нешкідливі лише на перший погляд. Як правило, глибоко стає вже біля берега. Малюк хоче сам погодувати качечок? Надіньте йому нарукавники і не відходьте ні на крок.

У спеку металеве покриття гірки розжарюється як сковорода – заробити опік ніг простіше простого. Передполітна перевірка обов’язкова!

Ви опинилися в натовпі? Не дозволяйте дитині триматися за ваш одяг – так найлегше загубитися. Намагайтеся вести дитину попереду себе. Нехай у вбранні буде одна яскрава пляма – панамка, кофточка, іграшка.

У літніх сутінках ролерам і велосипедистам важко помітити крихітку. До велосипеду або до одягу малюка прикріпіть флікер (світловідбивач) – він дозволяє побачити дитину в сутінках з досить великої відстані. Флікери бувають у вигляді значків, брелоків.

Шановні батьки, будьте обачними та навчайте  своїх дітей правилам безпечної поведінки: на вулиці, на воді, коли вони самі вдома. Дотримання даних правил підвищить безпечність перебування дітей в навколишньому середовищі, виробляться норми поведінки у надзвичайних ситуаціях та свідоме бажання самостійно дбати про своє здоров’я.

Бажаємо Вам батьки та вашим дітям приємного та змістовного відпочинку!

Бердичівський районний центр соціальних
служб для сім’ї, дітей та молоді.