Додому НОВИНИ Влада і громада Безпека і здоров’я на робочих місцях

Безпека і здоров’я на робочих місцях

641
ПОДІЛИТИСЬ

nikolaychuk_800Проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров’ю застрахованих, викликаних умовами праці є одним із пріоритетів у роботі відділення ВД Фонду у м. Бердичеві.

В умовах мораторію на проведення перевірок підприємств, установ та організацій відділення при плануванні роботи з питань профілактики виробничого травматизму намагалося найти нові шляхи та форми проведення такої роботи серед роботодавців. Профілактична робота шляхом проведення семінару з питань охорони праці виявилася для роботодавця більш прийнятною та сприймається роботодавцем позитивно.

Намагаємося змінити практику вивчення наслідків нещасного випадку на попередження ризиків настання нещасного випадку. Така практика застосовується у європейських державах.

Хто, як не працівник, що безпосередньо виконує роботу, краще знає, як виконати цю роботу безпечно як для себе, так і для оточуючих? Які ризики та небезпеки є на його робочому місці? Але для того, щоб роботодавець міг запобігти настанню нещасного випадку – він має про такі ризики бути повідомлений, або робочим, або безпосереднім керівником структурного підрозділу, або інженером з охорони праці.

Виявити ризики важливо, проте управляти ризиками – це має бути головним для керівників всіх ланок виробництва. Управління ризиками це використання різноманітних підходів, заходів, що дають змогу прогнозувати настання ризикованої ситуації, а відповідно за рахунок управлінської взаємодії досягати зниження ступеня його впливу.

Головними завданнями управління ризиком є виявлення ділянок підвищеного ризику, оцінка ступеня ризику, розробка заходів для запобігання або зниження рівня ризику, у разі якщо ризикова подія відбулася – термінове вжиття заходів для відшкодування завданої шкоди.

Нещасний випадок звісно краще попередити й не допустити. Створення безпечних умов праці – найбільш ефективний та універсальний шлях вирішення такого питання.

За 2015 рік проведено 60 семінарів. Хочу назвати деякі підприємства , на яких були проведені семінари: ПАТ “Бердичівська фабрика одягу” (працюючих 700 чоловік), ТОВ “Нове тисячоліття” (працюючих 31 особа), ФОП Рущиць М.В. (працюючих 26 осіб), ФОП Ломачевський С.В. (працюючих 18 осіб), КП “Бердичівтеплоенерго” (працюючих 227 чоловік), ТОВ “Полісся Екосфера” (працюючих 30 чоловік), ПП “Житлоремекс 2” (працюючих 54 особи), ТОВ “Бердичівська солодова компанія” (працюючих 57 чоловік) , ТОВ “Бердичівський пивоварний завод” (143 чол.), МКП “Бердичівводоканал” (76 чол.), ТОВ “Бердичівський м’ясокомбінат” (35 чол.), Бердичівський геріатричний пансіонат (125 чол.), ТОВ “Мяркіс” (22 чол.), ТОВ “Скраглівецьке заготівельне підприємство” (31 чол.), Бердичівська районна державна лікарня ветеринарної медицини (65 чол.) та інші.

У 2015 році по Бердичівському регіону сталося 12 нещасних випадків, що на 2 менше, ніж у 2014 році. Три випадки не пов’язані з виробництвом, в т.ч. і смертельний, що стався із працівником ПАТ БМЗ “Прогрес” – розпивання в обідню пору невідомої речовини, складено акт за формою Н-5.

Вважаю, що тільки навчені висококваліфіковані працівники це запорука безпеки виробництва. Працівники, які відповідально ставляться до питань збереження життя та здоров’я як свого , так і оточуючих, майже ніколи не створять небезпечної ситуації на своєму робочому місці. А відповідно в родини не прийде горе та біль втрати.

Н. Ніколайчук,
начальник відділення ВД ФССНВ у м. Бердичеві