Додому НОВИНИ Бізнес “Без діла слабіє сила”, або Німецькі інвестиції в Україну

“Без діла слабіє сила”, або Німецькі інвестиції в Україну

899
ПОДІЛИТИСЬ

Про німецьку пунктуальність, педантичність та дисципліну чули, мабуть, усі. Але Хейнріх Бокело, який з 2008 року інвестує в українське село, а з початку 2018 року фактично переїхав в Україну, навіть звичних до важкої селянської праці місцевих жителів дивує своєю працьовитістю.

Цінуючи кожну погожу хвилину, будучи одноосібним власником та Генеральним директором аграрних підприємств “Кароля”, у жнива він буквально цілодобово працює за штурвалом улюбленого комбайну New Holland. Навіть їжу бере з собою, щоб перехопити не відволікаючись від роботи. Для того щоб зробити декілька фото, нам довелося чекати на полі доки комбайн не зупинився, щоб розвантажити черговий бункер зерна, і нам відразу повідомили, що для фото у нас є всього дві хвилини. Бо робота не чекає! Лише небагатьом відомо, що улюблений комбайн навіть вибитий татуюванням на німецьких грудях. Хейнріх жартує, що це відзнака Ангели Меркель як кращому комбайнеру Німеччини. Але у кожному жарті є доля правди.

Здавалося б, навіщо йому, заможній навіть за європейськими мірками людині власноруч працювати? Чи не пора піти на спокійну заслужену пенсію? Але славнозвісний німецький “орднунг”, або порядок у всьому, проявляє себе і в Україні.

У свої 56 років, заробивши достаток важкою працею будівельника, власника успішного бізнесу в Німеччині, він і в Україні вважає, що краща мотивація для співробітників – це самому щоденною важкою, але натхненною працею показувати приклад.

Бокело Хейнріх за останні два роки не лише інвестував у найсучаснішу техніку для бази у селі Скраглівка. Так, він ніколи не відмовляє у вирішенні соціальних проблем села. Зокрема, під особливим наглядом “Каролі” перебуває місцевий дитячий садок, школа. Також у міру можливостей компанія завжди намагається матеріально підтримати селян, при потребі завчасно видати орендну плату, допомогти коштами на лікування, інвестувати у благоустрій, модернізацію села, упорядкування доріг, тощо. Але найбільшим скарбом своєї компанії Хейнріх вважає людей, які працюють на підприємстві.

Разом із німецьким керівником віддаються жнивам й українські робітники – головний агроном господарства Олександр Шевчук, тракторист Олександр Михайленко. На перевантаженні зерна активно працює Олександр Яценко, який успадкував цю професію від свого батька Сергія Миколайовича, доставляє урожай на тік та кагатує його Віктор Макарчук.

“Без діла слабіє сила” – це улюблений вислів українського німця. А українська земля має залишатися в українців, адже є їх найбільшим багатством.

Ось такі вони, українські німці.

Володимир Кравченко.