Додому НОВИНИ Влада і громада Без епатажу та без гучних політичних заяв…

Без епатажу та без гучних політичних заяв…

523
ПОДІЛИТИСЬ

…Як це завше є популярним у наших політиків, відбулась зустріч із місцевими ЗМІ відомого політика та кандидата на посаду президента України, лідера партії “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка. Впевненість у своїх словах, у своїх політичних силах проходила червоною ниткою через усю прес-конференцію.

Прес-конференція, яка у середу відбулась в обласному центрі, зібрала майже всі провідні інформаційні ресурси Житомирщини. У вступному слові звертаючись до журналістів Анатолій Гриценко спершу порушив питання тарифів на комунальні послуги: “Тарифи – абсолютна неспроможність уряду збалансувати бюджет, повна залежність від зовнішніх кредитів, відсутність … системної роботи по розробці нових свердловин та ефективному використанню наявних, щоб зменшити ціну. Вважаю, що кошти від завищених тарифів мають піти на оновлення мереж, на лічильники, а насправді вони йдуть на купівлю яхт та нерухомості за кордоном. Наша позиція – цілком реально привести цю сферу у порядок, винищити корупцію та зменшити тарифи як мінімум на третину”.

Власне, Анатолій Гриценко вже писав про це у мережі Фейсбук, після чого його звинуватили у популізмі. Але як вказує політик, “дуже важливо, щоб органи місцевого самоврядування переглянули тарифи у тій частині, яка залежить від них, а НКРЕКП зі своєї сторони, зменшили їх. Люди, які працюють, не можуть забезпечити власні потреби. Ці лозунги уряду, що 7 мільйонів сімей буде на субсидії – це не припустимо. Вичищення цієї сфери – це першочергове завдання нової влади. Ми цим займемося”.

Коментував Анатолій Гриценко й вибухи на військових складах в Ічні: “Це вже шостий склад, у повітря злетіли мільярди доларів. Не мільярди гривень, а доларів. І не тих снарядів і боєприпасів, що підлягають утилізації, а вкрай необхідних країні. Виробити таку кількість нових наша оборонна система не спроможна. … Логічною мала б бути негайна відставка начальника Генштабу України. Натомість Міністру оборони України Степану Полтораку вручають винагороди. Це якийсь сюр”.

Прокоментував Гриценко й ситуацію з війною в Україні. Як стверджує політик, влада пішла на підписання “мінських угод”, які виявились провальними. За час, що минув, жоден пункт їх не виконаний, починаючи з припинення вогню. Після їх підписання загинуло більше військових та цивільних, чим до них. Також в угодах взагалі не стоїть слово “Крим”, його здали. “Ми на це не погодимося”, – стверджує політик.

Україна самостійно не може це вирішити, хто б не був президентом. Потрібен багатосторонній формат, тільки так: Україна, Росія, Європа, Америка.

А далі пішли запитання від журналістів, на які політик відповідав по-армійськи чітко, без витіюватості: про засилля у Інтернеті реклами, в якій Гриценка обливають брудом (“Воно нічого їм не дало, адже люди все прекрасно розуміють … У нас немає “проплаченої” армії тролів”), про стан житомирського бронетанкового заводу та його перспективи, про другий тур, у разі виходу до якого Гриценку прогнозують перемогу у виборах (про це нещодавно заявила відома київська журналістка Юлія Мостова, дружина політика), про допомогу власної дружини у президентських перегонах. На останні два запитання Анатолій Степанович у відповідь запитав, чи не звернули присутні увагу на те, чому досі відсутні результати опитувань щодо рейтингу кандидатів в разі потрапляння до другого туру перегонів? Так, стверджує політик, неопубліковані опитування вказують саме на такий можливий перебіг подій. Щодо допомоги дружини: “Їй зараз нелегко, і вона сама ще не зовсім розуміє, яким стане її життя в разі моєї перемоги. Ви ж розумієте, що вже сьогодні мій день розписаний по хвилинах. І вона (Юлія Мостова – прим. авт.), і я вимушені вирішувати купу різноманітних питань. Так, вона мені допомагає. Ви ж знаєте, що вона відома політична журналістка, і її поради допомагають”.

Прес-конференція тривала майже годину. Після неї лідер партії “Громадянська позиція” Анатолій Гриценко зустрівся з партактивом області. Бердичівщину від цієї політичної сили представляє відомий місцевий політик Едуард Томашевський.

Отже, політична осінь вступила у свої права. Які будуть подальші дії кандидатів у президенти, чим порадують свій електорат, покажуть вже найближчі місяці. Нам же залишається слідкувати за політичним життям та робити власні висновки зі слів та дій кандидатів.

Анатолій Горобчук.