Додому НОВИНИ Культура Бердичівляни – учасники міжнародного наукового семінару

Бердичівляни – учасники міжнародного наукового семінару

239
ПОДІЛИТИСЬ

Минулої суботи краєзнавці Бердичева взяли участь у Міжнародному науковому семінарі «РОЛІТ в історії української культури», який відбувся на базі Літературно-меморіального музею-квартири П.Г. Тичини в м. Києві. Організаторами наукового семінару були Національний музей Тараса Шевченка, Східноєвропейський слов’янський університет, Всеукраїнське координаційне бюро ЮНЕСКО «Освіта дорослих України», Літературно-меморіальний музей-квартира П.Г. Тичини та Товариство з обмеженою відповідальністю «Юридична фірма ″Городиський та Партнери″». Враховуючи сучасні карантинні умови пов’язані з поширенням вірусної інфекції «COVID-19», семінар проводився у комбінованому форматі – одночасно і в on-line і в of-line режимах.

Після урочистого відкриття семінару та привітань на пленарному засіданні виступили усі присутні його учасники та через систему Інтернет учасники з Ніжина, Канева, Ужгорода та деяких інших міст України.

Необхідно відмітити і досить високий науковий потенціал присутніх в залі учасників Міжнародного семінару. Адже лише на пленарному засіданні виступило з доповідями чотири доктори та одинадцять кандидатів наук, серед яких шість професорів і три доценти, а також учасниками були вісім працівників  музеїв. Досить широкою була і географія складу учасників, які представляли міста Бердичів, Житомир, Канів, Київ, Кривий Ріг, Ніжин, Ужгород, Черкаси та інші населені пункти нашої держави.

Учасники семінару уважно прослухали і доповіді бердичівлян. На семінарі виступили вчителька української мови та літератури Бердичівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 ім. В. Пастуха Олена Тарнопольська («Микола Бажан – урок позакласного читання в 11 класі ″Уманські спогади″»), вчителька української мови та літератури Бердичівської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 17 Тетяна Недайборщ («Михайло Стельмах – ″Співець краси і слави рідної землі″»), колишня завідувачка дошкільного закладу № 16 Ніна Бойко («Поетична та прозова спадщина Марії Пригари – неоціненне надбання української дитячої літератури»), голова Бердичівського міськкому профспілки працівників освіти і науки Анжела Цвєткова («Микола Шпак: ″Ти будеш жити поміж нас″») та директор Музею історії міста Бердичева Павло Скавронський («Матвій Гарцман та його талановиті нащадки»).

Приємно було зустрітись бердичівлянам на цьому семінарі з внуком відомого бердичівського єврейського поета Матвія Гарцмана, який загинув на фронті у 1943 р., і матеріали про його життя та творчу діяльність  висвітлені нині як в Музеї історії міста Бердичева, так і в Музеї Бердичівського єврейства. Його внук – відомий український художник Матвій Семенович Вайсберг проживає в квартирі свого діда в славнозвісному будинку «РОЛІТ». Надіємось на зустріч з онуком бердичівлянина і безпосередньо в нашому місті.

Олена Тарнопольська, Тетяна Недайборщ, Ніна Бойко, Анжела Цвєткова та Павло Скавронський за активну участь в Міжнародному науковому семінарі «РОЛІТ в історії української культури» були  нагороджені організаторами грамотами та отримали сертифікати учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Юридична фірма ″Городиський та Партнери″».

За матеріалами семінару буде видано науковий збірник, куди буде поміщено і тексти доповідей бердичівських краєзнавців.

Павло СКАВРОНСЬКИЙ, директор Музею історії міста Бердичева