Бердичівська міліція закликає громадян перейнятися безпекою власного майна.

Бердичівська міліція закликає громадян перейнятися безпекою власного майна.

229
0
ПОДІЛИТИСЬ

Правоохоронці звертають увагу на необхідність дотримання елементарних правил безпеки, які допоможуть уникнути велосипедистам крадіжок їх двоколісних транспортних засобів.

Як відзначають міліціонери, “полювання” на чужі велосипеди зловмисниками ведеться у населених пунктах у зонах відпочинку, біля торгівельних закладів та під’їздів будинків. Крадуть різні: дорогі, дешеві спортивні і дитячі велосипеди.

– Власникам велосипедів слід бути обачними, адже літо – гаряча пора для велокрадіїв, – зазначає т.в.о. начальника Бердичівського МВ УМВС Валерій Кравчук. – У поточному році до міліції надійшло близько 20 повідомлень про крадіжки велосипедів у місті та районі.

Громадяни лишаються без своїх двоколісних транспортних засобів через власну халатність, лишаючи їх біля під’їздів або магазинів, а вночі на балконах загального користування чи просто в під’їздах.

Як пояснюють правоохоронці, розкрити крадіжки цього виду транспортних засобів непросто, адже викрадені велосипеди зловмисники часто перефарбовують, змінюють запчастини, вивозять в інші райони з метою подальшого продажу.

Втім, злочин завжди легше попередити, аніж розкрити. Тож, аби не допустити подібних випадків, міліціонери звертаються до власників велосипедів: заздалегідь подбайте про безпеку та захист свого майна.

Щоб уникнути крадіжок велосипедів, слід дотримуватися низки елементарних правил безпеки:
– не залишайте велосипеди без нагляду у під’їздах будинків, поблизу торгівельних закладів, в інших громадських місцях;
– якщо виникла необхідність залишити свій транспортний засіб, попросіть тих, кому довіряєте, доглянути за ним або використовуйте надійні велосипедні замки;
– зберігайте велосипед у власній оселі або ж у коморах, захищених надійними замками;
– не забудьте пояснити правила поводження з двоколісним транспортним засобом і маленьким велосипедистам;
– якщо вам пропонують придбати велосипед за сумнівно низькою ціною, задумайтеся, чи бува він не належить ще комусь, і повідомте про свої підозри правоохоронців.

У випадку, коли крадіжки все ж не вдалося уникнути, правоохоронці радять не зволікати з повідомленням до міліції. Чим швидше ви звернетесь до найближчого відділу міліції, тим вище шанси повернути втрачене майно.

А любителям “легкого заробітку” міліціонери нагадують, що статтею 185 (Крадіжка) Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за викрадення чужого майна у вигляді накладення штрафних санкцій, громадських або виправних робіт, піврічного арешту чи позбавлення волі строком до трьох років.

Бердичівський МВ УМВС України
в Житомирській області.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ