Додому ІНФОРМАЦІЯ Бердичівська ОДПІ повідомляє

Бердичівська ОДПІ повідомляє

424
ПОДІЛИТИСЬ

30 жовтня 2015 року останній день сплати акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів за вересень 2015 року
З 1 січня 2015 року відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року N 71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” запроваджено акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти та інше паливо) та одночасно скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.
Відповідно до пп. 222.3.1 п. 222.3 ст. 222 Кодексу сума податку перераховуються до бюджету суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації за місячний податковий період.
Сплата податку відбувається до місцевого бюджету адміністративно-територіальної одиниці, на якій розташовані пункти продажу підакцизних товарів.
Останній день виконання податкового обов’язку щодо сплати у повному обсязі акцизного податку за вересень 2015 року – 30 жовтня 2015 року.


Банк “прощає” борг громадянину. Як оподатковувати?
До загального оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо, у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства , до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2015 році – 609 грн.).
При цьому кредитор зобов’язаний повідомити платника податку-боржника шляхом направлення рекомендованого листа з повідомленням про вручення або шляхом укладення відповідного договору, або надання повідомлення боржнику під підпис особисто про прощення (анулювання) боргу та включити суму прощеного (анульованого) боргу до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було прощено. Боржник самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації.
У разі неповідомлення кредитором боржника про прощення (анулювання) боргу у порядку, кредитор зобов’язаний виконати всі обов’язки податкового агента щодо доходів.
Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи визначено статтею 179 Податкового кодексу.
Детальніше читайте у листі ДФС України від 16 вересня 2015 року № 8739/Л/99-99-17-03-03-14 “Щодо порядку оподаткування анульованої (прощеної) банком суми боргу фізичної особи і відображення її в річній податковій декларації про майновий стан і доходи”, який розміщений за посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/64111.html.


Якщо у платників єдиного податку другої групи обсяг валового доходу перевищив 1 мільйон гривень застосовування РРО стає обов‘язковим
Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої групи у разі перевищення обсягу доходу понад 1 мільйон гривень у 2015 році ( незалежно від місяця, у якому відбулося так перевищення) зобов’язанні з 01 січня 2016 року при провадженні своєї господарської діяльності розпочати застосування реєстраторів розрахункових операцій, – зазначають фахівці Бердичівської ОДПІ.
Така законодавча норма передбачена відповідно до Закону України від 01.07.2015 № 569-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій”. Відповідно до вищезазначеного Закону №569-VIII, який набрав чинності з 23 липня 2015 року, пункт 296.10 статті 296 Податкового кодексу України було викладено у новій редакції, зокрема визначено, що реєстратори розрахункових операцій не застосовують платники єдиного податку:
– першої групи;
– другої та третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, в яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1000000 гривень.
Варто зазначити, що у разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 мільйон гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. В такому випадку застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.


В допомогу платникам податків фіскальна служба запровадила новий електронний сервіс
Державною фіскальною службою України впроваджено новий електронний сервіс “Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису”.
Для надання такої послуги фізична особа – платник податків повинна сформувати відповідний запит в електронному вигляді, підписати його електронним цифровим підписом та надіслати на електронну адресу “Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС”.
За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, що містить відомості про суми доходів.
Звертаємо увагу, що фізична особа – платник податків відповідно до норм Закону України “Про захист персональних даних” може сформувати запит на отримання інформації виключно про себе, інформація щодо третіх осіб у відповідь на такий запит не надається.
З метою формування запиту про доходи використовується “Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності/запитів до “Єдиного вікна подання електронної звітності”, яке розміщене на офіційному веб-сайті ДФС у рубриці “Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді” та є загальнодоступним для використання.
В зазначеній рубриці розміщено детальну інструкцію щодо користування програмним забезпеченням “Порядок формування запиту та отримання відповіді”.

Бердичівська ОДПІ