Додому ІНФОРМАЦІЯ Бердичівська ОДПІ повідомляє

Бердичівська ОДПІ повідомляє

466
ПОДІЛИТИСЬ

До місцевих бюджетів Бердичівщини сплачено 1,7 мільйонів гривень акцизного податку з роздрібного продажу
Протягом одинадцяти місяців 2015 року на Бердичівщині до місцевих бюджетів спрямовано 1,7 мільйонів гривень акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизної продукції.

З метою якісного адміністрування цього податкового платежу фахівці Бердичівської ОДПІ акцентують увагу споживачів на важливості їх контролю за сплатою акцизного податку.

Кожен споживач горілчаної, тютюнової продукції та пального може подивитися, чи відображає підприємець в чеку 5-ти відсотковий акцизний податок. Така активна громадянська позиція – це безпосередній вплив на стан надходжень до місцевого бюджету.

Звертаємо увагу, що суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання пиво, а також алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, пальне є платниками акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.

Сплата цього податку – обов’язкова незалежно від форми розрахунків. Отож, представники підприємництва під час реалізації пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та палива кінцевому споживачу, в тому числі напоїв на розлив в ресторанах, барах та кафе, з 1 січня 2015 року зобов’язані враховувати цю законодавчу норму.

Нагадуємо, що 21 грудня 2015 року, понеділок, – останній день подання декларації акцизного податку з реалізації підакцизних товарів за листопад. Граничний термін сплати акцизного податку за листопад припадає на 30 грудня 2015 року, середу.


Витрати на лікування можна включати до податкової знижки

Право платника віднести до податкової знижки суми витрат за лікування передбачене підпунктом 166.3.4 Податкового кодексу України, – повідомляють фахівці Бердичівської ОДПІ.

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 Податкового кодексу України, такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати: суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у тому числі для придбання ліків (донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів).

Членами сім’ї першого ступеня споріднення відповідно до підпункту 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 ПК України вважаються батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.

Отже, витрати особи на лікування можуть включатися до податкової знижки такої особи. При цьому Податковим кодексом України не встановлено будь-яких вікових обмежень для застосування податкової знижки.

Також варто зазначити, що включенню до податкової знижки підлягають не всі витрати особи на лікування. Витрати, визначені підпунктами “а” – “е” підпункту 166.3.4 Податкового кодексу України, не підлягають включенню до податкової знижки.

Зокрема, відповідно до підпункту “е” підпункту 166.3.4 Податкового кодексу України до податкової знижки не відносяться витрати на придбання ліків, медичних засобів та пристосувань, оплати вартості медичних послуг, які не включено до переліку життєво необхідних, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

При цьому Законом України “Про основи законодавства України про охорону здоров’я” у статті 3 заклад охорони здоров’я визначається як юридична особа будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або її відокремлений підрозділ, основним завданням яких є забезпечення медичного обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників.

Тобто, до податкової знижки можуть включатись витрати на лікування як у державних, так і у приватних клініках. Перелік платних послуг, які надаються в державних закладах охорони здоров’я та вищих медичних закладах освіти, затверджується постановою Кабінету Міністрів України.

Нагадуємо, що платники податків можуть скористатися податковою знижкою до кінця грудня 2015 року.


Матеріальна допомога від профспілки: ПДФО, військовий збір та ЄСВ

Профспілка як податковий агент зобов’язана утримувати й сплачувати податок на доходи з виплат і відшкодувань членам профспілки (пп.168.1.1 Податкового кодексу України), – повідомляють фахівці Бердичівської ОДПІ.

Однак, пп.165.1.47 Податкового кодексу України дозволяє не утримувати податку з виплат і відшкодувань членам профспілки, але до певної межі (у 2015 році – 1710 грн) стосовно кожної окремої особи в розрахунку на рік. Суму перевищення оподатковують як додаткове благо за ставками 15% (20%).

У розділі І розрахунку за формою № 1ДФ неоподатковану суму фіксують з ознакою доходу “167”, а оподатковану (суму перевищення) – з ознакою “126”.

Окрім того, з оподатковуваного перевищення профспілці доведеться сплатити й 1,5 % військового збору. Тож сума такого оподатковуваного доходу та утриманого з нього військового збору потрапляє  до відповідних показників розділу ІІ ф.№ 1ДФ.

А ось єдиний внесок (єдиний соціальний внесок) з матеріальної допомоги сплачувати не потрібно, бо у випадку матеріальної допомоги від профспілки йдеться не про зарплатні виплати.


Якщо фактична собівартість послуги перевищує її договірну вартість, то на суму перевищення складається друга податкова накладна

Якщо фактична собівартість наданої послуги перевищить суму передоплати (з якої були визначені податкові зобов’язання з ПДВ на дату отримання передоплати та складена податкова накладна і зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), то на дату визначення фактичної собівартості наданої послуги платник ПДВ повинен скласти другу податкову накладну, виходячи з різниці між фактичною собівартістю та договірною вартістю такої послуги.

У такій податковій накладній у верхньому лівому куті робиться відповідна помітка “X” та зазначається тип причини: 17 – складена на суму перевищення собівартості самостійно виготовлених товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання.

Така податкова накладна також підлягає обов’язковій реєстрації в ЄРПН.

Зазначений порядок визначений п.188.1 ст.188 та п. 201.4 ст. 201 Податкового кодексу України.


Шановні платники податків – спливає граничний термін звітування за листопад 2015 року!

Бердичівська ОДПІ нагадує, що

21 грудня останній день подання:

– податкової декларації з ПДВ за листопад платниками, в яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

– звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма №Д4 (місячна)) за листопад;

– заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з I кварталу 2016 року;

– декларації акцизного податку за листопад;

21 грудня останній день сплати:

– єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за листопад (крім гірничих підприємств);

Бердичівська ОДПІ