Додому ІНФОРМАЦІЯ Бердичівська ОДПІ повідомляє

Бердичівська ОДПІ повідомляє

376
ПОДІЛИТИСЬ

19 лютого 2016 року – граничний термін подання податкової декларації на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки юридичними особами

Бердичівська ОДПІ нагадує, що юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Юридичні особи – платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, обчислюватимуть суму податку за поточний рік за ставками, встановленими рішеннями сільських, селищної та міської рад залежно від місця розташування та типів об’єктів.

У разі виникнення запитань щодо порядку обчислення, ставок та строків сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки звертайтесь в кабінет №6 Бердичівської ОДПІ, або за телефоном 2-40-28.


19 лютого – останній термін сплати єдиного податку

Нагадуємо платникам єдиного податку першої та другої груп протягом цього року необхідно розраховувати і сплачувати щомісячні авансові внески, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати 1378 грн.

Платники єдиного податку:

 • І групи сплачують 137,80 грн. на місяць;
 • ІІ групи – 275,60 грн. на місяць.

Відповідно до п. 295.1 ст.295 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями, платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Якщо останній день строку сплати припадає на вихідний день, то термін сплати переноситься на попередній робочий день.

Отже, 19 лютого 2016 року – граничний термін сплати авансового внеску платниками єдиного податку І та ІІ груп за лютий цього року.

Сплата єдиного податку здійснюється за місцем податкової адреси.

За несвоєчасну сплату фізичною особою – платником єдиного податку авансового внеску передбачено накладення штрафу в розмірі 50 відсотків ставки єдиного податку, обраної платником єдиного податку.


Застосування спрощеної системи оподаткування юридичними особами-платниками єдиного податку третьої групи

Відповідно до Закону України від 24 грудня 2015 року N 909-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”, який набрав чинності з 01.01.2016 року, юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи мають право застосовувати спрощену систему оподаткування при граничному обсязі доходу за рік від здійснення господарської діяльності, що не перевищує 5 млн. грн.

Юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи, які в 2015 році отримали доходи понад 5 млн. грн., але не перевищили обсяг доходу 20 млн. грн., не втрачають право застосовувати спрощену систему оподаткування в 2016 році.

Умова щодо зобов’язання платника єдиного податку перейти на сплату інших податків і зборів у разі перевищення обсягу доходу у 5 млн. грн., буде застосовуватись до обсягу доходу, отриманого у 2016 році.

Крім того звертаємо увагу, що юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи у 2016 році застосовують нові ставки єдиного податку, а саме:

 • 3 відсотки доходу – у разі сплати податку на додану вартість;
 • 5 відсотків доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Умови застосування касових апаратів спрощенцями

Відповідно до норм Податкового кодексу України (п. 296.10.) платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

Фізичні особи-підприємці другої і третьої груп, незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. гривень не застосовують реєстратори розрахункових операцій. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн. гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим починаючи з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

При здійсненні діяльності із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій необхідно дотримуватись вимог Порядку реєстрації та застосування
реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства доходів i зборів України від 28.08.2013 № 417 “Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій” (далі – Порядок №417) та Закону №265.

До здійснення реєстрації в органах ДФС суб’єкт господарювання повинен звернутись до Центру сервісного обслуговування і укласти з ним договір на сервісне обслуговування.

Порядком №417 визначено, що для реєстрації РРО суб’єкт господарювання подає до податкового органу:

 • заяву про реєстрацію РРО за формою №1-РРО;
 • копію документа, що підтверджує факт купівлі або безоплатного отримання РРО у власність, іншого документа, що підтверджує право власності або користування РРО;
 • копію документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО;
 • копію договору суб’єкта господарювання з Центром сервісного обслуговування про технічне обслуговування та ремонт РРО.

Наближається термін сплати єдиного податку платниками третьої групи за 4 квартал 2015 року

Зробити це слід не пізніше 19 лютого 2016 року.

Відповідно до п. 295.3 ст.295 Податкового кодексу платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного терміну подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал. Відповідно до пп.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу податкову декларацію вищезгаданим платникам слід подати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного кварталу.

Нагадуємо, що з 1 січня 2016 року фізичні особи – платники єдиного податку третьої групи мають право застосовувати спрощену систему оподаткування при граничному обсязі доходу за рік від здійснення господарської діяльності, що не перевищує 5 млн. грн.

Крім того звертаємо увагу, що фізичні особи – платники єдиного податку третьої групи у 2016 році застосовують нові ставки єдиного податку, а саме:

 • 3 відсотки доходу – у разі сплати податку на додану вартість (для платників ПДВ);
 • 5 відсотків доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку (не платників ПДВ).

Увага! Увага! Увага!

19 лютого – останній день сплати:

 • податку на додану вартість за 4-й квартал 2015 року;
 • екологічного податку за 4-й квартал 2015 року;
 • рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 4-й квартал 2015 року;
 • рентної плати за користування радіочастотним ресурсом за 4-й квартал 2015 року;
 • рентної плати за спеціальне використання води за 4-й квартал 2015 року;
 • рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів за 4-й квартал 2015 року;
 • збору за місця для паркування транспортних засобів за 4-й квартал 2015 року;
 • туристичного збору за 4-й квартал 2015 року;
 • податку на доходи фізичних осіб за результатами подання податкової декларації про майновий стан і доходи фізичними особами-підприємцями;
 • військового збору за результатами подання податкової декларації про майновий стан і доходи фізичними особами-підприємцями
 • єдиного податку за 4-й квартал 2015 року платниками – юридичними та фізичними особами, віднесеними до 3 групи;
 • авансового внеску з єдиного податку на лютий 2016 року платниками єдиного податку 1-ї та 2-ї груп.

Бердичівська ОДПІ