Додому ІНФОРМАЦІЯ Бердичівська ОДПІ повідомляє.

Бердичівська ОДПІ повідомляє.

494
ПОДІЛИТИСЬ

До відома громадян, які подали
декларації про отримані доходи за 2014 рік

Бердичівська об’єднана податкова інспекція повідомляє, що 31 липня 2015 року – останній день сплати податку на доходи фізичних осіб, з отриманих доходів у вигляді дарування, спадщини, продажу рухомого та нерухомого майна, іноземних доходів, та інших, визначених в поданих річних деклараціях про майновий стан і доходи за 2014 рік. За несвоєчасну сплату Податковим кодексом передбачено штрафні санкції та пеня.
Шановні громадяни! З метою уникнення штрафних санкцій Бердичівська ОДПІ закликає Вас вчасно сплатити задекларовані податки.


До уваги платників єдиного податку!

20 липня 2015 року останній день сплати авансового внеску з єдиного податку за липень цього року платниками єдиного податку І групи в розмірі 121,80 грн., ІІ групи – 243,60 грн. та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за другий квартал в розмірі 1267,95 грн.


З 1 липня набули чинності зміни до податкового законодавства

Бердичівська ОДПІ нагадує платникам, що з 1 липня 2015 року набули чинності ряд змін до податкового законодавства.
Це запровадження обов’язкового використання реєстратора розрахункових операцій (РРО) платниками єдиного податку другої та третьої груп, зарахування пива до ряду алкогольних напоїв та введення системи електронного адміністрування ПДВ.
Законом України від 28.12.2014 №71-VIII запроваджено обов’язкове використання реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку II-III груп (окрім платників, які здійснюють продаж товарів на ринках через засоби пересувної мережі). Для платників податку другої групи ці норми набирають чинності з 01.01.2016 року, а для платників єдиного податку третьої групи – з 1 липня поточного року.
Окрім того, з 1 липня 2015 року пиво з вмістом етилового спирту від 0,5% відноситься до алкогольних напоїв. Відповідні зміни внесені Законом №71-VIII до Закону України “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного i плодового, алкогольними напоями та тютюновими виробами”. Отже, продавцям пива необхідно подбати про ліцензію на роздрібну торгівлю. При відсутності у суб’єкта господарювання ліцензії на реалізацію алкогольних напоїв передбачено штраф у розмірі 17 тис. грн.
Ще одне нововведення стосується електронного адміністрування ПДВ. Електронне адміністрування ПДВ запроваджується поетапно: до 1 липня 2015 року – у тестовому режимі, щоб надати змогу платникам податку та контролюючим органам адаптуватись до нових правил адміністрування податку, а з 1 липня 2015 року – працює на постійній основі.


Бердичівська ОДПІ запрошує отримати електронні ключі

Шановні платники! Подання податкової звітності до податкової інспекції через Інтернет економить Ваш робочий час.
Електронний ключ, за допомогою якого можна відправляти податкову звітність мережею Інтернет, Ви маєте змогу отримати безкоштовно та швидко.
Нагадуємо, для отримання електронного ключа потрібно подати заяву з переліком необхідних документів до Акредитованого центру сертифікації ключів та мати при собі електронний носій. Центр сертифікації ключів знаходиться за адресою: м. Бердичів вул. Б. Хмельницького, 24-А, І поверх, кабінет №1. Телефон для довідок (04143) 2-20-23.


У разі неоформлення найманого працівника – штраф 36540 грн.

Виплата заробітної плати у “конвертах” — це поширений спосіб ухилення від сплати податків. Для держави це — недоотримання коштів, а для працівника — в подальшому низький рівень пенсії та соціальних гарантій. У такій ситуації винні як роботодавець, так і працівник, який погоджується отримувати “сіру” заробітну плату. Тому саме громадяни повинні ставати на захист своїх прав, вимагаючи офіційного оформлення трудових відносин.
Бердичівська ОДПІ в черговий раз звертається до громадян – вимагайте від своїх роботодавців офіційного оформлення на повний робочий день та виплату заробітної плати відповідно до законодавства – прозоро і чесно. Не залишайтесь осторонь, бо йдеться про Ваші права. Відповідно до статті 16 Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” Вам надано право отримувати від страхувальника (роботодавця) підтвердження про сплату страхових внесків, а також вимагати їх сплати, у тому числі в судовому порядку. Пам’ятайте, що тільки нарахована та виплачена заробітна плата в розмірі законодавчо встановленого мінімуму дає право на врахування страхового стажу при призначенні (перерахунку) пенсії.
Відповідально до цього питання мусять поставитися роботодавці, адже з 1 січня 2015 року за допуск працівника без оформлення трудового договору( контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, виплата заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску та податків запроваджено  штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат на момент виявлення порушення за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.  Сума штрафу складає 36540 грн. (1218 грн. × 30).
Шановні роботодавці! Закликаємо вас не порушувати Закон, оформляти належним чином трудові відносини зі своїми працівниками. Не варто забувати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених податків і зборів є грубим порушенням законодавства України і підпадає під адміністративну та кримінальну відповідальність.

Бердичівська ОДПІ.