Додому ІНФОРМАЦІЯ Бердичівська ОДПІ повідомляє.

Бердичівська ОДПІ повідомляє.

630
ПОДІЛИТИСЬ

До відома платників єдиного внеску!
Бердичівська ОДПІ інформує, що в зв’язку з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року №413 “Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу” (далі – Постанова №413) платникам необхідно подавати повідомлення про прийняття працівника на роботу засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису. Цей документ подається аналогічно до схеми подачі інших електронних звітних даних згідно чинного законодавства.


Суб’єкти господарювання користуватимуться удосконаленою системою електронного адміністрування ПДВ
Закон України №643-VIII, яким удосконалено адміністрування податку на додану вартість, містить низку позитивних змін стосовно складання податкових накладних та веденні обліку ПДВ, зокрема, з 1 серпня вступають в дію нові правила.
Так, для спрощення порядку обліку ПДВ:
– покупцям надано право відображати податковий кредит на підставі копій податкових накладних, отриманих з ЄРПН. Тобто, їм вже не потрібно отримувати такі податкові накладні у постачальників. Такий сервіс ДФС вирішує проблему, коли програмне забезпечення покупця та продавця не налаштоване для електронного обміну накладними;
– платникам податку, які постачають товари/послуги безперервно або ритмічно матимуть право складати 1 раз на місяць 1 зведену податкову накладну кожному покупцю – платнику ПДВ. Наприклад, постачання тепла газу, електроенергії, послуг зв’язку тощо. Такі накладні складаються в останній день місяця і містять обсяг всіх операцій проведених за місяць. Це суттєво зменшить кількість податкових накладних, оскільки раніше податкові накладні потрібно було складати на кожну операцію.
– платники податку зможуть включати до податкового кредиту податкові накладні, зареєстровані в ЄРПН, протягом 365 календарних днів з дати їх складання;
– спрощується форма податкової накладної, оскільки скасовуються неактуальні реквізити (місцезнаходження покупця/продавця, вид цивільно-правового договору), в яких платники найчастіше припускали помилки.
– збільшено термін реєстрації податкових накладних в ЄРПН, складених з 1-го липня по 30 вересня 2015 року до 31-го календарного дня. Раніше термін реєстрації був 15-ть календарних днів з дати складання накладних.
Найголовніше – не застосовуються штрафні санкції за порушення термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН (10%, 20%, 30%, 40%), складених до 1 жовтня 2015 року.
Окрім того платники податку зможуть отримувати від ДФС витяги про рух коштів на їхніх електронних рахунках та сумах ПДВ, перерахованих в бюджет. Такі витяги будуть підставою для відображення сум ПДВ в бухгалтерському обліку.


Затверджено нові форми декларацій єдинників
Затверджено форми податкових декларацій платника єдиного податку – фізособи-підприємця; платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи); платника єдиного податку четвертої групи. Усі форми приведено у відповідність до вимог п.295.9 та 296.9 Податкового кодексу (далі – ПК), зокрема:
– у заголовній частині форми декларації фізособи-підприємця (єдинника першої-третьої груп) виділено поля для зазначення окремо податкового (звітного) періоду та податкового (звітного) періоду, що уточнюється. Скоротилася кількість розділів декларації, змінилися показники господарської діяльності;
– форма декларації єдинника третьої групи (юрособи) тепер складається із таких розділів: загальні відомості; дохід, що підлягає оподаткуванню; розрахунок податкових зобов’язань у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок;
– форма декларації єдинника четвертої групи приведена у відповідність до норми пп.295.9.2 ПК, згідно з якою податок сплачується щоквартально. Відомості про наявність земельних ділянок доповнено колонкою для них про їх категорію.
Відповідно втрачають чинність накази Мінфіну від 21.12.11 р. №1688 та Міндоходів від 30.12.13 р. №864, якими затверджено діючі на сьогодні форми декларації.
Наказ Мінфіну від 19.06.15 р. №578 набув чинності з дня опублікування. “Офіційний вісник України”, 2015, N57 (28.07.2015), ст. 1877.


Увага! Громадянам – власникам земельних ділянок!

Бердичівська податкова інспекція нагадує громадянам про наближення терміну сплати плати за землю. З метою запобігання застосування штрафних санкцій та пені просимо завчасно подбати про сплату земельного податку до місцевих бюджетів. Телефон для довідок 2-40-28.


Нові форми книг обліку для платників єдиного податку
Відповідно до вимог ст. 296 Податкового кодексу України фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку ведуть книгу обліку доходів. Форму та порядок заповнення книги затверджено  наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 р. за № 579.
Наказом встановлено дві форми книги обліку. Платники єдиного податку першої та другої груп, а також третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, щоденно за підсумками робочого дня відображають лише суми отриманих доходів.
Платники єдиного податку, які є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів та витрат. Обидві форми книги ведуться за вибором платника податку в паперовому або в електронному вигляді. Книга зберігається у платника податку протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис. Дані книг заповнюються у гривнях з копійками та в подальшому використовуються платниками податку для заповнення податкової декларації.
Книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість) та книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість), зареєстровані до набрання чинності цим наказом, діють до їх закінчення.


Наближається термін сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Звертаємо увагу власників об’єктів житлової нерухомості – фізичних осіб, що в термін до 29 серпня 2015 року необхідно сплатити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2014 рік.
Сума податку, розраховується податковою інспекцією за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості за ставками, що діяли в 2014 році.
Сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, котрі володіють квартирою/квартирами загальною площею більше 120 і будинком/будинками, загальна площа якого перевищує 250 квадратних метрів, різними видами нерухомості загальна площа, яких сумарно перевищує 370 квадратних метрів.
Фахівцями податкової інспекції проведено нарахування та вручені платникам податкові повідомлення-рішення по сплаті податку до бюджету.
Якщо ви не отримали податкового повідомлення-рішення по податку на нерухомість, або ж якщо виникають запитання щодо розміру нарахованого податку, у випадку зміни власника нерухомості, або виникнення необхідності уточнення сум податку, вам необхідно звернутись до Бердичівської податкової інспекції за адресою: вул. Б.Хмельницького, 24-А, кабінет № 6. Телефон для довідок: 2-40-28.


Зменшено кількість обов’язкових реквізитів у податковій накладній
З 29 липня 2015 року змінено порядок складання податкових накладних розрахунків коригування, в зв’язку із набранням чинності Закону України від 16 липня 2015 року №643-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість”.
Так, Законом виключено з переліку обов’язкових такі реквізити податкової накладної як “Місцезнаходження (податкова адреса продавця)” та “Вид цивільно-правового договору”.
Звертаємо увагу, що обов’язковими реквізитами податкової накладної залишаються:
– порядковий номер податкової накладної;
– дата виписування податкової накладної;
– повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – продавця товарів/послуг;
– податковий номер платника податку (продавця та покупця);
– повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – покупця (отримувача) товарів/послуг;
– опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;
– ціна постачання без урахування податку;
– ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;
– загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;
– код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).
З урахуванням викладеного, з дати набрання чинності Законом №643-VIII платники податку при складанні податкової накладної/розрахунку коригування можуть не заповнювати в їх заголовній частині поля реквізитів, які не визначені пунктом 201.1 статті 201 розділу V Податкового кодексу як обов’язкові, а саме:
– місцезнаходження (податкова адреса продавця); місцезнаходження (податкова адреса покупця); номер телефону (продавця та покупця);
– вид цивільно-правового договору, його номер та дата;
– форма проведених розрахунків.
При цьому наявність чи відсутність у податковій накладній реквізитів заголовної частини, які не є обов’язковими, не може бути підставою для виключення такої податкової накладної/розрахунку коригування зі складу податкового кредиту, якщо немає інших підстав для його зменшення.
Таблична частина податкової накладної/розрахунку коригування, яка визначає опис та номенклатуру товару, до затвердження нової форми податкової накладної/розрахунку коригування заповнюється без змін.
При цьому, до внесення відповідних змін до форм податкової накладної/розрахунку коригування, в частині виключення з них реквізитів, які не передбачені новою редакцією пункту 201.1 статті 201 розділу V ПКУ, а також реквізитів, які втратили актуальність у зв’язку із запровадженням системи електронного адміністрування податку на додану вартість, податкова накладна/розрахунок коригування складаються за формою, встановленою Порядком №13, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 23 січня 2015 року, але з урахуванням норм Закону №643-VIII.


З 1 вересня діятимуть нові ставки судового збору
Бердичівська ОДПІ повідомляє, що Законом України від 22.05.2015 № 484 внесено зміни до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору, які передбачають:
– застосування єдиного підходу до визначення ставок судового збору у всіх судових юрисдикціях (загальній, господарській, адміністративній);
– диференціацію ставок судового збору лише залежно від:
1. виду особи позивача (заявника) — юридичної чи фізичної особи (для фізосіб встановлюється значно менша ставка судового збору);
2. характеру спору (майнового чи немайнового);
– підвищення ставки судового збору при зверненні до кожної вищої судової інстанції;
– виключення держорганів із числа суб’єктів, що звільняються від сплати судового збору.
Водночас перелік пільговиків поповнили:
– фізособи (крім СПД) — кредитори, що звертаються з грошовими вимогами до боржника-банкрута щодо виплати заборгованості із зарплати, зобов’язань при заподіянні шкоди життю і здоров’ю громадян, виплати авторської винагороди та аліментів;
– учасники бойових дій, Герої України (щодо порушення їх прав).
Загалом за подання до суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становитиме:
– 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної зарплати — для юросіб;
– 1% ціни позову, але не менше 0,4 та не більше 5 розмірів мінімальної зарплати — для фізосіб і ФОП.
За позов немайнового характеру підприємство/підприємець сплатить 1 мінімальну зарплату (тобто 1218 грн.).
Нові ставки застосовуватимуться з 01.09.2015 р., тобто з дати набрання чинності Закону.

Бердичівська ОДПІ