Додому ІНФОРМАЦІЯ Бердичівська ОДПІ повідомляє.

Бердичівська ОДПІ повідомляє.

495
ПОДІЛИТИСЬ

Як платити ЄСВ при відсутності доходу
Бердичівська ОДПІ нагадує, що фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, не отримували доходів (прибутків) у звітному році або окремому місяці звітного року, такі особи можуть не визначати базу єдиного внеску, оскільки вказаною нормою передбачено право, а не обов’язок платника. Платники, що не отримали доходу у звітному році або окремому місяці звітного року, мають право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. Найголовніше – нарахована сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Такі норми передбачено Законом України від 28 грудня 2014 року № 77-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці”, яким було внесено зміни до пункту 2 частини першої статті 7 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”. Відповідно до Закону для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 Закону № 2464, єдиний внесок нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток). Ці зміни враховуватимуться при поданні річної звітності з єдиного внеску фізичними особами-підприємцями (крім спрощенців) за 2015 рік.
Отже, за підсумками 2015 року фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування, а також особи, які проводять незалежну професійну діяльність, сплачують єдиний внесок до 10 лютого 2016 року.


Шановні громадяни – власники земельних ділянок!
Залишилось 2 банківські дні для сплати земельного податку.
28 серпня 2015року, п’ятниця – останній день сплати земельного податку громадянами.
Якщо ви не отримали податкового повідомлення-рішення по платі за землю або виникають запитання щодо розміру нарахованого податку Вам необхідно звернутись до Бердичівської ОДПІ  за адресою: вул. Б.Хмельницького, 24-А, кабінет №6.  Телефон для довідок:  2-40-28.
З метою уникнення застосування фінансових санкцій та пені, Бердичівська податкова інспекція просить своєчасно провести розрахунки по сплаті земельного податку!


З 1 вересня наберуть чинності зміни до Податкового кодексу
Бердичівська ОДПІ інформує, що з 1 вересня п.р. наберуть чинності положення Закону України від 17.07.2015р. №655 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків”.
Зокрема, частково змінені ознаки безнадійної податкової заборгованості, з 2500 до 6000 гривень збільшено вартісний критерій для визнання активів основними засобами, змінено граничні терміни подання податкової звітності у разі надсилання її поштою – таке відправлення слід здійснити не пізніше ніж за п’ять (було – десять) днів до закінчення установленого строку подання податкової декларації.
Не буде нараховуватися пеня у випадку внесення змін до податкової звітності внаслідок виправлення платником самостійно виявленої помилки (занижених податкових зобов’язань) при умові, що зміни до податкової звітності були внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання.
Для платників податків, обсяг доходів або операцій яких за попередній (звітний) рік не перевищив 20 млн. гривень установлено норму, яка з 1 вересня 2015 року до 31 грудня 2016 року включно передбачає скасування штрафних санкцій, нарахованих на суму податкового зобов’язання, яку без оскарження податкового повідомлення-рішення своєчасно сплачено до бюджету. При цьому у разі скасування штрафної санкції відповідне сплачене податкове зобов’язання подальшому оскарженню не підлягає. Якщо ж протягом року контролюючим органом буде повторно визначено суму податкового зобов’язання з одного й того самого податку або збору, зазначена норма щодо скасування штрафних санкцій застосовуватися не буде.


Оподаткування доходу, отриманого підприємцем від продажу власного рухомого майна
Бердичівська ОДПІ нагадує, що дохід, отриманий фізичною особою-підприємцем від продажу власного рухомого майна, підлягає оподаткуванню за нормами, визначеними ст.173 “Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об’єктів рухомого майна” Податкового кодексу України.
Пунктом 1 ст.325 Цивільного кодексу України визначено, що суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи.
Фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати (п.2 ст.325 ЦКУ).
Відповідно до п.173.1 ст.173 ПКУ дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною п.167.2 ст.167 ПКУ (5%).
Згідно з п.173.2 ст.173 ПКУ як виняток із положень п.173.1 цієї статті, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.
Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.

Бердичівська ОДПІ.