Додому ІНФОРМАЦІЯ Бердичівська ОДПІ інформує

Бердичівська ОДПІ інформує

454
ПОДІЛИТИСЬ

Мінімальну заробітну плату з 1 січня встановлено у розмірі 1378 грн.

Законом України “Про Державний бюджет на 2016 рік” мінімальну заробітну плату з 1 січня 2016 року встановлено у розмірі 1378 грн., з 1 травня – 1450 грн., з 1 грудня – 1550 грн.

Мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт).

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб.


До уваги фізичних осіб, які обрали спрощену систему оподаткування!

Бердичівська об’єднана податкова інспекція повідомляє, що у розмір мінімального єдиного соціального внеску для підприємців-спрощенців за 4 квартал 2015 році складає 1434,51 грн. (жовтень – 478,17 грн., листопад – 478,17 грн., грудень – 478,17грн.). Граничний термін сплати єдиного внеску за 4 квартал 2015 року – 19 січня 2016 року.

Також з 1 січня 2016 року ставки єдиного податку становитимуть: для платників 1 групи – 137,80 грн., для платників ІІ групи – 275,60 грн. Граничний термін сплати єдиного податку за січень цього року платниками І та ІІ груп припадає на 20 січня 2016 року.

Шановні платники, з метою уникнення застосування штрафних санкцій та пені, своєчасно сплачуйте податки та ЄСВ.


Податковий календар на січень 2016 року

15 січня, п’ятниця

Останній день подання

– звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за грудень 2015 р.

19 січня, вівторок

Останній день сплати

– єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами — підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, за IV квартал 2015 р.

20 січня, середа

Останній день подання

– податкової декларації з ПДВ за грудень 2015 р. платниками, в яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю.

– декларації акцизного  податку за грудень 2015 р.

– звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма № Д4 (місячна)) за грудень 2015 р.

20 січня, середа

Останній день сплати

– єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за грудень 2015 р. (крім гірничих підприємств).

– авансового внеску з єдиного податку на січень платниками, віднесеними до першої та другої груп.

29 січня, п’ятниця

Останній день сплати

– авансових внесків з податку на прибуток за січень.

– авансового внеску рентної  плати за користування радіочастотним ресурсом України на січень.

– ПДВ за грудень 2015 р. платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю.

– акцизного податку за грудень 2015 р.

– плати за землю за грудень 2015 р.

– єдиного податку платниками четвертої групи за ІV квартал 2015 р.

– податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за грудень 2015 р.

– військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за грудень 2015 р.


Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування сплачують військовий збір до 19 лютого 2016 року

Фахівці Бердичівської ОДПІ зазначають, що відповідно до підпункту 164.1.3 пункту 164.1 статті 164 Податкового кодексу України загальний річний оподатковуваний дохід дорівнює сумі загальних місячних оподатковуваних доходів, іноземних доходів, отриманих протягом такого звітного податкового року, доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності.

Згідно із статтею 177 цього Кодексу об’єктом оподаткування фізичної особи – підприємця є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

Отже, фізичні особи – підприємці, крім тих що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір в розмірі 1,5 відсотки чистого оподатковуваного доходу, відображають в річній податковій декларації та сплачують в терміни передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.

Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб – підприємців, які обрали загальну систему оподаткування є 2015 рік. Термін сплати військового збору для фізичних осіб – підприємців – до 19 лютого 2016 року.

Що ж стосується підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, то оскільки підпунктом 165.1.36 Кодексу встановлено що, до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб не включається дохід фізичної особи – підприємця, з якого сплачується єдиний податок згідно із спрощеною системою оподаткування, а значить ця категорія осіб, звільняється від нарахування та сплати військового збору.

Бердичівська ОДПІ