Додому НОВИНИ Влада і громада Бердичівська окружна прокуратура вимагає визнати недійсним та скасувати наказ

Бердичівська окружна прокуратура вимагає визнати недійсним та скасувати наказ

80
ПОДІЛИТИСЬ

Бердичівська окружна прокуратура вимагає визнати недійсним та скасувати наказ ГУ Держгеокадастру в Житомирській області про надання у власність 2 га сільгоспугідь на безоплатній основі особі, яка вже реалізувала своє право на безкоштовне отримання ділянки для ведення особистого селянського господарства.

Наразі Ружинським районним судом у справі відкрито провадження.

Йдеться про те, що у серпні 2020 року за наказом ГУ Держгеокадастру в області жителю м. Житомира надано у власність земельну ділянку площею 2 га на території Ягнятинської сільської ради Ружинського району (наразі Бердичівського району) Житомирської області.

Однак проведеним моніторингом встановлено, що ця особа вже використала своє право на безоплатне отримання у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, одержавши 2 га сільгоспугідь на території Великобраталівського старостинського округу Любарської селищної ради Житомирської області.

Відтак, порушено вимоги ст. ст. 116, 121 Земельного кодексу України, відповідно до яких, громадянин має право лише один раз безоплатно одержати у власність ділянку землі сільськогосподарського призначення.

Довідково: передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання (ч.4 ст. 116 Земельного кодексу України).