ПОДІЛИТИСЬ

На надмірній довірливості 48-річної бердичівлянки шахрай заробив понад 3500 тисячі гривень. Поліція вкотре закликає громадян до пильності у справах, які так чи інакше пов’язані з готівкою або заощадженнями на банківських рахунках.

Жителька м. Бердичева потрапила на гачок “мобільного” афериста, який зателефонував їй із тривожним повідомленням про неприємності із сином – затриманим поліцією через вчинення ДТП. За уявний порятунок своєї дорослої дитини від кримінальної відповідальності довірлива мати перерахували на банківський рахунок шахрая понад 3500 тисячі гривень.

Афера викрилася, коли жертва з’ясувала, що з їх сином усе гаразд і ні в які перипетії він не потрапляв.

– За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Нині правоохоронці проводять низку слідчо-розшукових заходів для встановлення особи, причетної до ошуканства, – повідомив т.в.о. начальника Бердичівського відділу поліції Олег Войтюк.

Однак слід зазначити, що потерпіла могла б уникнути шахрайства, дотримуючись простих правил безпеки.

Відтак поліцейські звертаються до жителів Бердичівщини із застереженнями щодо вияву надмірної довірливості до незнайомих людей, які звертаються до вас під надуманими приводами:
– пам’ятайте, що лише розсудливість та спокійне сприйняття будь-якої ситуації може вберегти від нерозважливих дій та вчинків;
– у питаннях фінансового характеру керуйтеся здоровим глуздом, а у разі потреби – радьтеся з фахівцями;
– при покупках через Інтернет намагайтесь використовувати систему оплати товару після його фактичного прибуття;
– також пам’ятайте, що жодної інформації про клієнтів та їх рахунки банківські працівники по телефону не збирають.

Розкажіть про згадані заходи перестороги своїм дітям, батькам, рідним та знайомим. Це допоможе вберегти їх від неприємностей та завадить ошуканцям продовжити свою злочинну діяльність. Не дайте себе ошукати і не дозволяйте пройдисвітам збагатитися за ваш рахунок!

Бердичівський ВП ГУНП
в Житомирській області