Додому НОВИНИ Бізнес Бердичівська фабрика одягу: крок за кроком у майбутнє

Бердичівська фабрика одягу: крок за кроком у майбутнє

2490
ПОДІЛИТИСЬ

Ім’я «Бердичівська фабрика одягу» давно перетворилось на легенду, яка прославляє імідж нашого міста на весь світ. На рівні з такими корифеями промисловості Бердичева, як пивоварний завод та машинобудівний «Прогрес», наші швейники гідно несуть стяг високої якості та майстерності.

Нам випала нагода відвідати підприємство напередодні їх професійного свята – Дня працівників легкої промисловості. З якими результатами зустрічають власне свято швейники, як проживають сьогодення та які мають плани на майбутнє – про все ми розмовляли з заступником голови правління Аллою Зінюк, яка погодилась провести невелику екскурсію цехами підприємства.

На фабричній прохідній працівників та гостей зустрічає приємна атмосфера і затишок. Ще декілька днів тому бердичівляни кутались у теплий одяг, дивуючись з нетипової для травня прохолоди. Тож апарат із виміру температури тіла (типова ознака сьогодення) блимає привітним зеленим вогником. І моє перше запитання до Алли Тарасівни цілком закономірне: як підприємство пережило карантин?

– Водночас і складно, і порівняно легко. Складно, оскільки зупинка будь-якого виробництва – це великий головний біль як для власника, так і для працівників. Але нині можемо констатувати, що власник, а ми входимо до міжнародної групи FORMENS, потурбувався про безпеку наших громадян – працівники отримали маски для захисту, антисептики, апарати для виміру температури та інше. Отже, працюємо!

В офісному приміщенні, де фахівці забезпечують весь виробничий процес.

З початком карантину фабрика не відправила працівників по домівках за власний рахунок (як це зробили на деяких інших підприємствах міста – прим. «ЗБ»), а надали відпустки. Більш того, коли карантинні вимоги влада послабила, на фабриці знову ритмічно запрацювали розкрійні та швейні машини. Для зручності працівників, адже міські маршрутки не функціонували, домовились із автопарком та організували довіз людей на роботу не лише з різних мікрорайонів міста, але й з навколишніх сіл.

Перша наша зупинка на фабриці, звичайно ж, у голови правління. Галина Стукало прибрала ділові папери зі столу, натякаючи на невимушену розмову. Її цупкий погляд зупиняється на календарі:

– Чи забезпечуємо бердичівлян роботою? Так, роботи у нас вистачає. Більш того, карантин фактично не вплинув ні на завантаженість наших ліній, ні на замовлення. Їх більш ніж вистачає, нині виготовляємо осіннє-зимовий асортимент. Мабуть, в цьому відіграє немалу роль і наш імідж якісного виробника, на-дійного партнера. Відомий анекдот з минулого про те, що так далеко від Парижу, а так якісно шиють, давно втратив для нас актуальність – бердичівську продукцію нині можна побачити в магазинах всієї Європи.

Символічний «Костюмчик Із Бердичева», що встановлений на площі Центральній, без перебільшення, з’явився абсолютно заслужено: сучасні моделі створюють образ успішної людини, яка знає собі ціну і прагне бути бездоганно одягненою.

Цей рік, з якої точки зору не дивись, видався для підприємства унікальним. По-перше, цього року швейники відзначатимуть воістину унікальний для промисловців Бердичева ювілей – 100-річчя від дня заснування. До поважного ювілею залишилось менш ніж півроку, але споглядаючи на сучасне оснащення підприємства, впровадження світового досвіду менеджменту, керування виробництвом, і не скажеш, що вік бере своє. Ні! Перші сто років бердичівська фабрика зустрічає з упевненим поглядом у майбутнє.

По-друге, цьогорічна боротьба з коронавірусом (з його жорсткими карантинними обмеженнями) та входження країн у прірву світової економічної кризи вже показали, що на сьогодні підприємство достатньо міцно тримається на ногах. Є й по-третє, четверте і так далі, і всі ці фактори лише згуртовують колектив. Пам’ятаєте відому фразу мудреця? Так, все, що нас не вбиває, робить нас сильнішими.

Вадим Томашевський та Павло Надворний.

Наша екскурсія фабрикою триває, наступна зупинка – у своєрідному Open space, новому форматі просторового вирішення офісу. Тут розмістились технологи, конструктори, які безпосередньо працюють із замовниками. Тут же працюють нормувальники витрати сировини, працівники з маркетингу та інші фахівці. Зручно, затишно, це сучасний спосіб організації виробничих буднів.

Поступово рухаємось далі. Що є головним у швейній справі? Вірно, це розкрій тканин. На Бердичівській фабриці працюють досвідчені фахівці, до послуг яких сучасні розкрійні машини – комплекси «GERBER», які дозволяють отримати точний розкрій деталей із різних тканин. Загальна кількість працівників у розкрійному цеху сягає майже сотні.

Вадим Томашевський та Павло Надворний досвідчені фахівці, керують розкрійним «GERBER»’ом впевнено, знають усі тонкощі. Ось тому, мабуть, і поважають їх колеги.
Далі переходимо до бригади, яка займається дублюванням деталей крою піджака. На машині працює сім працівниць, які за роки праці стали справжньою сім’єю.

– Так, родина у нас хороша, дружна. Тут працюють люди не лише з Бердичева, але й з району. Наші швейники мають високий кваліфікаційний і професійний рівень. А загалом, це скромні працівники важливої справи, на яких завжди можна покластися! – повідомляє Алла Зінюк.

Олена Сатунова точно вирізає деталі піджака.

На підприємстві існує когорта працівників, найбільша за своєю чисельністю. Та й відповідальність на них лежить не менша, ніж на будь-кому іншому. Це швачки та термообробниці. Саме від них залежить, як сидітиме костюмчик на клієнті, чи буде він задоволений обновкою. І саме фотокадри цехів з довгими рядами швейних машин та стелажами з напівготовими костюмами полюбляють розміщувати на власних шпальтах газети та журнали України (ми, звичайно, також не втримались від спокуси).

Крокуючи вузькими рядами цеху, цікаво спостерігати, як на твоїх очах поступово з рулону тканини з’являється готовий продукт. Продукт світової якості!

Ми повернулись до затишного кабінету голови правління Галини Стукало. Наша бесіда за чашечкою кави точилась знову ж таки навколо карантину та виробництва:

– Визначення якісного пошиття одягу передбачає безліч чинників – у тому числі точність обробки вузлів, деталей виробів, міцність з’єднань і швів, високий рівень самого технологічного процесу, відсутність виробничих дефектів. На нашій швейній фабриці рівень кваліфікації працівників, ставлення до справи розглядаються як основа забезпечення високої якості виробництва.

Дублювання деталей крою піджака.

Після оголошення послаблення умов карантину фабрика відразу запрацювала – вже 4 травня струмочки людей потягнулись до рідної прохідної. Чи вистачає працівників?

– Нині у нас працює майже 700 фахівців, з них 120 – на філії. Кожен із них – на своєму місці. Але й нових із задоволенням приймемо, адже фабрика завантажена роботою, потреба в сноровистих руках є.

Швачка Тетяна Волинець.

Знаючи, яка ситуація нині склалась в економіці країни, коли малий бізнес, та й багато колись потужних виробництв фактично зупинились, думається, отримати стабільну роботу на Бердичівській фабриці чи не гарний вихід для багатьох. Тим більше, тут забезпечать належні умови праці. Для себе телефончик відділу кадрів записав, мої знайомі давно шукають можливість знайти нову роботу (номер телефону не приховуємо – 2-15-61 – прим. «ЗБ»).

Що ж, наша подорож цехами фабрики добігла кінця. На прощання хочеться побажати цьому чудовому, згуртованому роками спільної праці колективу гарних заробітків, чудових умов праці та здоров’я.

І напередодні професійного свята побажати:

Нехай ваша промисловість завжди буде легкою у повному сенсі цього слова!

Репортаж підготував
Анатолій ГОРОБЧУК.

Швачка Катерина Моргун.
Термообробник Тетяна Портна.
Швачка Оксана Кривоцюк.
Швачка Ольга Білик.
Контролер ВТК Світлана Коношенко.