Бердичівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області...

Бердичівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області інформує

546
0
ПОДІЛИТИСЬ

За дев’ять місяців 2017 року на підприємствах міста Бердичева та району сталось п’ять нещасних випадки виробничого характеру, а саме:

  • в ДУ “Райківська виправна колонія (№73) (керівник Муц В.П.) нещасний випадок із завідуючою складом, яка впала під час пересування по сходах;
  • в ТОВ “Бердичівський хлібозавод” (керівник Анучін К.І.) нещасний випадок із укладальником хлібобулочних виробів, яка впала на робочому місці, як наслідок – інвалідність;
  • на ПрАТ “Дніпровуд” (керівник Ворона М.В.) – випадок із верстатником деревообробних верстатів через невиконання ним вимог інструкції з охорони праці;
  • в ТОВ “Українська ягода” (керівник Баштанник Т.П.) контролера на контрольно-пропускному пункті побили невідомі;
  • в ПП “Житлоремекс 2” (керівник Белінська Г.М.) – випадок із покрівельником, який впав з висоти.

28 грудня 2014 року Закон України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” викладено у новій редакції – Закон України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”. Зокрема, цим законом визначено об’єднати Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, створивши натомість Фонд соціального страхування України, який об’єднав в собі функції двох попередніх Фондів. Однією із основних задач Фонду залишається профілактика виробничого травматизму.

У зв’язку реорганізацією Фонду з 1 серпня 2017 року до Бердичівського відділення приєднано Ружинський район, на території якого сталось три нещасних випадки:

  • у ДП “Ружин-молоко” (керівник Колесник А.В.) маслороб отримав хімічний опік шкіри обличчя;
  • у філії “Бистрицька” ТОВ СП “НІБУЛОН” (керівник Сорока І.В.), попав під колеса возу робітник по догляду за тваринами;
  • в ТОВ “Ружинська будівельна кераміка”, рука потерпілого попала в зону обертання виробничого обладнання.

Основним показником стану охорони праці на підприємстві є рівень виробничого травматизму та професійної захворюваності.

Аналіз нещасних випадків за 9 місяців 2017 року показав, що причинами травмування працівників, як правило, є психофізіологічні та організаційні.

Загалом по місту Бердичеву, Бердичівському та Ружинському районах травматизм у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року зменшився на 5 випадків.

Незважаючи на позитивні зрушення, на підприємствах і в установах існують високі ризики виробничого травматизму.

Аналіз засвідчує, що система управління охороною праці на більшості підприємств не впроваджена, або впроваджена формально, і тому вона фактично є недієздатною.

В умовах недостачі оборотних коштів багато роботодавців розглядають витрати на охорону праці як резерв для зниження виробничих витрат, тому заходи щодо забезпечення здорових і безпечних умов праці фінансуються за залишковим принципом, внаслідок чого значна частина працюючих навіть не забезпечена самими необхідними засобами індивідуального захисту.

Плани заходів з охорони праці роботодавцями часто не розробляються, а де розробляються – спрямовані на вирішення локальних, здебільшого технічних завдань і не вирішують корінні причини незадовільних умов та безпеки виробництва.

С. Дугай,
головний спеціаліст – страховий експерт з охорони праці.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ