Додому ІНФОРМАЦІЯ Бердичівське об’єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області інформує

Бердичівське об’єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області інформує

375
ПОДІЛИТИСЬ

Шановні підприємці! Звертаємо Вашу увагу, що з 1 січня 2017 року фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані сплатити єдиний внесок за місяць в сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску. Відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

В 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб-підприємців становить 704 грн. на місяць (3200 грн. х 22 відсотки).

Отже, для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску в сумі не менше 352 грн. щомісяця.

Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплатити за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн.

У разі сплати єдиного внеску в сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зарахований пропорційно, а саме 0,5 місяця. Несплата єдиного внеску в мінімальному розмірі позбавляє права на зарахування цих періодів в повному обсязі до страхового стажу, необхідного для призначення пенсії, а також страхових виплат за соціальним страхуванням.

Отже, фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до першої групи платників єдиного податку, необхідно замислитись щодо отримання соціальних виплат у повному обсязі та здійснювати сплату єдиного соціального внеску у розмірі не меншому, ніж мінімальний.

Адміністрація управління