Додому НОВИНИ Бердичівський коледж промисловості, економіки та права: 115 років успіху

Бердичівський коледж промисловості, економіки та права: 115 років успіху

1560
ПОДІЛИТИСЬ

12 жовтня 1903 року в новозбудованому приміщенні по вулиці Житомирській, 74, розпочались заняття у школі ремісничих учнів. Так розпочалась історія навчального закладу, відомого нині як Бердичівський коледж промисловості, економіки та права.

За більш як століття школа ремісничих учнів пройшла через ряд перетворень – у 20-х роках тут діяла професійна технічна школа та механічний технікум, який у червні 1929 року реорганізували в Бердичівський технікум хімічного машинобудування. У березні 1991 року технікум перейменовано у Бердичівський машинобудівний коледж, у 2000-у – на Бердичівський політехнічний коледж. Цього ж року Державна Атестаційна комісія Міністерства освіти і науки України в цілому акредитувала коледж за статусом вищого навчального закладу І рівня акредитації. У 2008 році коледж перейменовано у Державний вищий навчальний заклад “Бердичівський коледж промисловості, економіки та права”.

За час існування зі стін навчального закладу вийшло понад 30 тисяч фахівців. Є підприємства, де керівниками, чи інженерно-технічними працівниками працюють випускники цього навчального закладу. Наприклад, на машинобудівному заводі “Прогрес” керівний та інженерний склад майже повністю утворюють вихованці коледжу. Подібне становище було й на верстатобудівному заводі “Беверс” (“Комсомолець”). Випускники закладу працюють у таких містах як Київ, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Суми, Чернігів, Вінниця, Житомир, Мелітополь та ін.

Свій 115-річний ювілей коледж відзначив минулої п’ятниці. До навчального закладу завітали численні гості: міський голова Василь Мазур та його заступники, директор Департаменту ливарного виробництва Міністерства економіки та розвитку Степан Клименко, депутат Житомирської обласної ради Олег Пасічник, голова Спілки учасників АТО Бердичева та Бердичівського району Павло Гайдаманчук, керівники підприємств та установ Бердичева, підприємці, ветерани коледжу, випускники різних років.

З нагоди ювілею у приміщенні головного корпусу коледжу відбулось урочисте відкриття музею історії Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права. Фактично відбулось відродження музею, який діяв у технікумі з травня 1985 року по кінець 1990-х років. Після закриття музею експонати помістили у складське приміщення, окремі перенесли до навчальних аудиторій.

Відновити музей вирішили минулого року. Заступник директора з виховної роботи Броніслав Марковський, методист коледжу Ірина Розвадовська та голови циклових комісій здійснювали роботу по збору інформаційних матеріалів. Допомогу надавали викладачі української мови та літератури. Основна робота по оновленню експозицій та естетичному оформленню музею лягла на плечі художниці Олени Фоміної та завідуючого господарством Валерія Сосулі. Також слід відзначити роботу техпрацівників господарчої частини та майстерень коледжу. Спонсорську допомогу надали як приватні підприємці міста, зокрема, Віталій Верещак, Володимир Морозов, Віталій Стодольський, Андрій Кіщук, Максим Кіщук, Микола Яровий, Володимир Левандовський, Юрій Богатирчук, Віталій Радчук, Артур Ринкевич та Андрій Ігнатюк, так і окремі підприємства – ТОВ “Бердичівський пивоварний завод”, ТОВ “Бердичів”, ДП “Бердичівське лісове господарство”, ТОВ “Транзит-С”, ПАТ “Бердичівський машинобудівний завод “Прогрес” та інші.

На відкриття відродженого музею завітали численні гості, серед яких багато випускників коледжу. Зокрема, це директор Бердичівського пивоварного заводу Володимир Ліпецький – випускник 1985-го року, із закладом пов’язав свою освіту його син Антон, випускник 2014-го. У 1987-му році коледж закінчив депутат міської ради Володимир Левандовський, тут навчалися його матір Фаїна Олексіївна (випуск 1962 р.) та батько Павло Францович (випуск 1971 р.), дружина Неля Адамівна, невістка Ірина та сини Павло з Яном. Постійний помічник і друг коледжу директор ТОВ “Транзит-С” Ігор Мельник пишається, що у закладі здобували освіту його сини Євген та Роман, племінник Андрій. У коледжі також навчалися головний металург Бердичівського машинобудівного заводу “Прогрес” Олександр Рудий та його дочки Тетяна (працює у навчальному закладі) та Катерина.

Стрічку на вході до музею перерізали міський голова Василь Мазур, директор коледжу Іван Демусь та Віталій Романюк – колишній викладач фізичного виховання, один із перших учнів відомого тренера Віталія Лонського. Після урочистого відкриття студенти коледжу провели оглядову розповідь-екскурсію експозицією музею, а перший відгук у Книзі почесних гостей цього дня записав Степан Клименко.

Святкування ювілею продовжилось в актовій залі коледжу. Поздоровлення, подарунки, грамоти й подяки були радо сприйняті присутніми та засвідчили авторитет й значущість коледжу в житті Бердичева та країни в цілому. Так, Почесними грамотами Бердичівської міської ради нагородили голову студентської ради Сергія Найдюка, кращих викладачів і працівників коледжу. Зі свого боку директор Іван Демусь також відзначив окремих працівників коледжу, яким вручив Подяки.

Не обійшлось і без сюрпризів зі сторони педагогічного колективу: Іван Демусь подарував почесним гостям медалі з нагоди 115-річчя коледжу, відлиті студентами гуртка “Художнє та ювелірне литво”. Медаль за номером 1 отримав міський голова, наступну – директор Департаменту Мінекономіки Степан Клименко. Також Іван Демусь висловив щиру подяку усім тим, хто шанує цей навчальний заклад та підтримує його.

На завершення святкування студенти та викладачі коледжу представили концертну програму, у якій розкрили свої художні таланти. Артисти отримали в подарунок смачний торт, виготовлений ТОВ “Бердичівський хлібзавод”, яким із задоволенням посмакували.

Анатолій Горобчук.