Додому НОВИНИ Влада і громада Бердичівські водії зможуть отримати міжнародні права

Бердичівські водії зможуть отримати міжнародні права

461
ПОДІЛИТИСЬ

Як повідомляє Бердичівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у межах імплементації європейських угод в Україні внесли зміни до процедури отримання та користування посвідченням водія. Територіальні сервісні центри МВС України з 9 лютого вперше почали видавати міжнародні посвідчення водія. Отримати міжнародне посвідчення водія можна за наявності національного посвідчення водія, при цьому національне посвідчення водія не вилучається.

Вартість послуги складе 34 грн 16 коп. Таке посвідчення важливо для громадян України, які працюють за кордоном, або тимчасово проживають за межами України, а також для тих, хто збирається подорожувати автотранспортом.

Вигоди від отримання

Плюси отримання міжнародних водійських прав можна звести до наступних:

  • можливість управляти машиною більш ніж в двохстах країнах світу;
  • можливості оренди транспорту і його страхування;
  • можливість зручного пересування;
  • немає необхідності в проходженні будь-яких іспитів (такі іспити вимагають автосалони в деяких країнах).

Завдяки йому розширюється перелік країн, де громадяни зможуть користуватися транспортними засобами. Отримання міжнародного посвідчення водія дозволить керувати транспортними засобами на території тих країн, які приєдналися до Женевської Конвенції про дорожній рух 1949 року – це значно розширює географію.

Національним посвідченням водія можна було користуватися лише на території країн, що приєдналися до Віденської конвенції про дорожній рух 1968 року. Міжнародне посвідчення водія – це нова послуга сервісних центрів МВС, яка раніше не була доступна в МРЕВ.

Міжнародне посвідчення водія будуть видавати на місці, без складання іспитів, на підставі національного посвідчення водія, терміном дії на 3 роки.

До відома місцевий центр знаходиться за адресою: м. Бердичів, вул. Чорновола, 9, та надає роз’яснення та консультації громадянам з будь-яких питань.