Додому НОВИНИ Медицина Бердичівські медики підвели підсумки роботи за 6 місяців 2016 року

Бердичівські медики підвели підсумки роботи за 6 місяців 2016 року

472
ПОДІЛИТИСЬ

Як розвивається, функціонує медична галузь Бердичева, чи справилися медичні працівники із поставленими завданнями? Для аналізу цих запитань 18 липня в актовій залі міської поліклініки відбулась оперативна нарада, на яку були запрошені завідуючі всіма структурними підрозділами, міські спеціалісти, старші медичні сестри, сестри-господині, головний лікар ЦПМСД та завідувач підстанції екстреної медичної допомоги.

Головний лікар ЦМЛ Лариса Миколаївна Бабікова зупинилася на основних рейтингових показниках, зауважила недостатність коштів на 2016 рік, що складає 14107,8 тис. грн., в т.ч. на заробітну плату – 13035,4 тис. грн., на оплату комунальних послуг – 1072,4 тис. грн. Для своєчасної виплати заробітної плати медичним працівникам з міського бюджету додатково було виділено 6170,0 тис. грн. та 150,0 тис. грн. на медикаменти. Адміністрацією були розроблені заходи по економії фонду заробітної плати (відпустки без збереження, перехід працівників на 0,75 ставки, закриття 4-х відділень на період літніх відпусток, дитяче відділення 2 місяці працюватиме в режимі денного стаціонару, переведення пункту невідкладної допомоги вдома на денний режим роботи). За рахунок цих заходів на сьогоднішній день вдалося зекономити – 321,2 тис. грн. Проте до кінця року для повного забезпечення заробітною платою не вистачає 6865,4 тис. грн.

Головний лікар вказала керівникам урологічного травматологічного кардіологічного відділень на раціональному використанні ліжкового фонду.

Протягом І півріччя в лікарні було скорочено 30 ліжок. Певною мірою покращилось матеріально-технічне забезпечення на суму 224609,83 грн. Занепокоєння викликає ріст показника малюкової смертності.

Заступник головного лікаря з дитинства та акушерства гінекологічній допомозі Марченко О.В. коротко доповів про стан малюкової та дитячої смертності, зупинився на випадках малюкової смертності та заходах по врегулюванню даного показника.

Невтішним є також показники онкологічних захворювань, особливо ріст занедбаних візуальних випадків – зауважив лікар-онколог Печенюк Ю.П. Всі ці випадки розібрані на протираковій раді та проведені відповідні заходи. Основними причинами є пізнє звернення пацієнтів та ігнорування проходження профілактичних оглядів.

Туберкульоз, як відомо, проблема не лише медична, а й соціальна. Як відмітила головний лікар, фтизіатрична служба спрацювала в цілому непогано. Знизилася питома вага деструктивних форм туберкульозу, виявлено 3 випадки позалегеневого туберкульозу. Слід акцентувати увагу на проведенні флюорографічних профілактичних оглядів, особливо груп ризику.

Завідувач ІАВ Добровольська О.Р. зупинилася на інших важливих показниках роботи, визначивши заходи удосконалення роботи по службах.

Головний лікар вказала на проведенні поточні ремонти в підрозділах лікарні, обговорила з колегами результати перевірки фінансової інспекції. Особливу увагу звернула на виконавчу дисципліну, опрацювання наказу МОЗ України від 15.06.2016 р. №592 та належне відношення до пацієнтів і їх родичів.

Можна поставити перед собою скільки завгодно завдань, однак самотужки досягти бажаного результату нелегко. Тільки за умови тісної злагодженої співпраці та при наявності згуртованого колективу можна здолати будь-які труднощі.

Головний лікар на завершення подякувала всім за проведену роботу.