Додому НОВИНИ Влада і громада Бердичівські освітяни вшанували героїв-ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Бердичівські освітяни вшанували героїв-ліквідаторів аварії на ЧАЕС

429
ПОДІЛИТИСЬ

За доброю традицією 26 квітня, у День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф, бердичівські педагоги вшанували героїв-ліквідаторів покладанням квітів до пам’ятників…

Минуло 34 роки після страшної події ХХ століття, яка змінила світ. Представники Бердичівської міської організації Профспілки працівників освіти і науки на чолі з бухгалтером-діловодом міськкому Майєю Сологуб віддали данину пошани героям-чорнобильцям, поклавши квіти до пам’ятника ліквідаторам аварії на ЧАЕС, який відкрили на вулиці Вінницькій п’ять років тому дякуючи ініціативі та безпосередній спонсорській допомозі генерального директора ТОВ «Нове тисячоліття», голови ГО «Спілка підприємців Бердичівщини» Олександра Нехворовського.

Цього ж дня, 26 квітня, освітяни-профспілчани КНЗ «Бердичівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» також побували біля стели «Вони врятували світ», що знаходиться по вулиці Шкіряників, 17. Поклали до підніжжя стели квіти і вшанували хвилиною мовчання тих, хто захищав наші життя. Групу працівників закладу очолили голова профкому Майя Козир, голова ревізійної комісії Олена Петричук і шкільний бібліотекар Ольга Тихончук. «Педагоги та учні закладу дружать із вогнеборцями 9-ї Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС у Житомирській області з кінця 80-х років минулого століття, – розповіла голова профкому ППО Майя Козир. – Пожежні – часті і бажані гості у нашій школі. Діти багато знають про їх професію. Вогнеборці стали нашими справжніми друзями, проводять години спілкування та навчальні заняття із питань пожежної безпеки».

Разом із освітянами біля пам’ятної стели застиг у хвилині мовчання Олександр Качур, водій фірми підприємця Андрія Савчука, який щоденно підвозить працівників Бердичівської спеціальної ЗОШ-інтернат до місця роботи. За фахом він – учитель фізичного виховання. У травні 1986 року одним із перших долучився до ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, має державні нагороди за свою мужність.

Тринадцять днів чоловік перебував у небезпечній зоні, працюючи водієм машини швидкої допомоги: «Не забути те, що пережив 34 роки тому. Багато хто тоді ще не розумів усієї серйозності аварії… Чимало моїх друзів-ліквідаторів, які самовіддано робили свою справу, вже немає… На жаль, держава не підтримує чорнобильців, як слід. Ми отримуємо дуже маленькі пенсії, а це – лише частинка всіх проблем… Хочеться, щоб держава повернулась обличчям до ліквідаторів…»

Чорнобиль – наші біль і пам’ять. Чорнобиль став символом безмежної мужності наших героїв-земляків. Низький уклін усім, хто ціною власного життя і здоров’я подарував людству майбутнє…

Ірина ТИМЧУК,

заступник голови ППО КНЗ «Бердичівська спеціальна ЗОШ-інтернат».