Додому НОВИНИ Культура Бердичівські педагоги на Волинській землі…

Бердичівські педагоги на Волинській землі…

517
ПОДІЛИТИСЬ

Літо – пора активного та творчого відпочинку, сповненого нових вражень, знайомств і емоцій. Керуючись цим своєрідним девізом у літню пору організовує роботу міськкому профспілки працівників освіти міста її голова А.М.Цвєткова.

З метою обміну досвідом соціального партнерства між профспілками і органами місцевого самоврядування Цвєтковою А.М. був організований виїзний семінар-практикум, за підтримки заступника керівника міської влади Адаменко В.В. та начальника управління освіти і науки Басюк С.В., який відбувся у м.Шацьк Волинської області. У семінарі-практикумі взяли участь директори ЗНЗ м.Бердичева, голови первинних профспілкових організацій закладів освіти міста, педагоги під керівництвом голови міськкому профспілки А.М.Цвєткової. Щиро і привітно зустріла волинська земля делегацію м.Бердичева.

У перший день семінару-практикуму – педагоги-профспілчани відвідали чарівні береги найбільшого озера України – Світязь, відчули його красу і чарівність. Незаймана природа, чисті води Світязя і теплий прийом волинян надихали освітян і дали можливість відчути красу рідної Землі.

Другий день семінару-практикуму проходив на базі дитячого оздоровчого табору “Супутник” обласного комітету профспілки працівників освіти Волині. Директор табору Андрій Здіховський ознайомив делегацію освітян-профспілчан м.Бердичева з умовами перебування дітей, змістом відпочинку й оздоровлення відпочиваючих, особливостями харчування і дозвілля. Приємно вразило те, що це чи не єдиний діючий табір в Україні, який належить профспілкам і оздоровлює не тільки дітей – членів профспілки Волині, але і самих педагогів освітян-профспілчан. Саме бердичівська делегація була свідком відкриття першої зміни відпочинку педагогів Волині у таборі, який працює в чотири зміни протягом усього серпня.
Впродовж дня відбулись зустрічі, обмін думками, неформальне спілкування, обмін досвідом профспілкової роботи. На завершення офіційної частини семінару-практикуму відбувся круглий стіл “Соціальний діалог в освіті – запорука сталого розвитку”.

Крім делегації м.Бердичева у круглому столі взяли участь голова обкому працівників освіти Волині Василь Грановський, голова Горохівського районного комітету профспілки працівників освіти Волинської області Євгенія Карпяк, представники районних і первинних профспілкових організацій Волині. У ході зустрічі присутні обговорили соціально-економічні умови життя освітян, проблеми оздоровлення, відпочинку, соціального захисту. Голова міськкому профспілки освітян м.Бердичева А.М.Цвєткова висунула пропозицію щодо подальшої активізації і поширення соціального діалогу між профспілчанами Житомирської і Волинської областей, що в незабаром має реалізуватися в нових цікавих соціальних і культурних проектах, ініціативах.

На третій день волиняни ознайомили бердичівлян із культурно-мистецьким життям профспілчан. Зокрема, увазі учасникам семінару-практикуму запропонована велика концертна програма, яку підготував народний аматорський хор працівників освіти Горохівщини “Освітянка”. Особливістю хору є те, що він існує протягом 65 років та у 2017 році відзначив ювілей. Хор складається лише з освітян і неперервно дарує свою творчість волинянам і всім цінителям народного та вокального мистецтва у ході гастролей Україною. Хор під керівництвом Володимира Онищука виконав Гімн Волині, українські народні, козацькі, естрадні та інструментальні композиції, за що був обдарований численними оплесками та вигуками “Браво!”. На завершення концертної програми А.М.Цвєткова подякувала волинянам за гарний прийом, нагородила Василя Грановського та голову Горохівської районної профспілки почесними грамотами, а всім учасникам хору “Освітянка” подарувала книги бердичівських авторів Анатолія Горобчука і Мілади Мартинюк, сувеніри, виготовлені руками освітян ДНЗ № 4 (директор Чумак Світлана Валеріївна), ДНЗ № 16 (директор Бойко Ніна Петрівна) та ЗОШ № 12 (директор Пудрій Наталя Георгіївна), а також ікони Матері Божої Бердичівської. Того вечора ще довго лунали гарні слова і музика від освітян на адресу одне одного, а під час неформального спілкування з учасниками хору в знак поваги і дружби господарі виконали заздалегідь підготовлений подарунок – Гімн Бердичева, що стало приємною несподіванкою для бердичівської делегації. Особливо схвилювали нас звуки рідного міста на берегах Світязя, на волинській землі.

Приємні миті спілкування і зустрічей добігали кінця і трішки з сумом бердичівські освітяни залишали Шацьк, табір “Супутник”, волинську землю, адже тут зустріли нових друзів і гарних товаришів. Є впевненість у тому, що такі зустрічі і семінари стануть щорічною традицією, тим більше, що вже невдовзі з нетерпінням освітяни Бердичева чекатимуть зустрічі з профспілчанами Волині і Горохівщини у своєму місті, місті соціального партнерства, діалогу і високої культури.

Андрій Марківський, директор СЗОШ № 11, член пленуму міської профспілки,
Марина Панчук , заступник директора, член профкому СЗОШ № 1.