Бердичівщина оговтується від наслідків градопаду

Бердичівщина оговтується від наслідків градопаду

207
0
ПОДІЛИТИСЬ

Дощ зі шквальним вітром та неймовірних розмірів градом, який два тижні тому пронісся Бердичівщиною, пошкодив не лише дахи житлових будинків і прибудов, соціальних об’єктів (школи, дитсадки, лікарні), але й часто – вікна у будівлях, стіни та, навіть автомобілі. Оцінюючи розміри збитків, лише у Бердичеві називають цифру у понад 70 мільйонів гривень. І це – лише вартість покрівельних матеріалів, без врахування затрат на самі ремонтні роботи. Окрім Бердичева, надзвичайно сильно постраждали Гришківці, Скраглівка, Райки, Швайківка Бердичівського району.

Очевидно, що ні місцеві бюджети, ні самі люди “потягнути” таке фінансове навантаження не можуть. Тож, постраждалим допомагають всім миром, кожен – хто чим може.

Народний депутат Олександр Ревега за власні кошти придбав 2500 шиферин. Півтори тисячі з них вже передали мешканцям Бердичева, сімсот – у Гришківці та триста – у Скраглівку. Розподіл шиферу відбувається у тісній співпраці з районною та міською владою, аби уникнути можливих зловживань при отриманні допомоги.

У першу чергу, допомогу надають соціально незахищеним верствам населення – інвалідам, багатодітним сім’ям, родинам загиблих та поранених учасників АТО. Наприклад, силами комунальників та рятувальників здійснюють роботи із заміни покрівлі на будинку батьків загиблого в АТО бердичівського Героя Олега Реготуна. Шифер для цього надав Олександр Ревега.

Минулого тижня на Бердичівщину завезли першу партію шиферу, яку з ініціативи голови Житомирської обласної адміністрації Ігоря Гундича та за підтримки Олександра Ревеги збирають всі райони та міста області для допомоги постраждалим. Завдяки спільним зусиллям вже вдалося зібрати таким чином десять тисяч листків шиферу. А за кілька днів стало відомо, що ця допомога – не остання: за пропозицією керівництва області ще 40 тисяч листів шиферу до попередніх 10 тисяч отримають жителі Бердичівщини для ремонту пошкоджених дахів. Для цього з обласного резервного фонду вирішено спрямувати на ліквідацію наслідків граду у Бердичівському районі та Бердичеві чотири мільйони гривень.

Нині розглядається питання присвоєння надзвичайній ситуації статусу регіонального рівня. Це дасть можливість звернутися за допомогою у подолання наслідків градопаду до Кабінету Міністрів.

Віталій Березовенко.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ