Додому НОВИНИ Влада і громада Бердичів відвідав Віктор Галасюк та обговорив антикризовий план розвитку економіки

Бердичів відвідав Віктор Галасюк та обговорив антикризовий план розвитку економіки

400
ПОДІЛИТИСЬ

Цього тижня Бердичів відвідав Віктор Галасюк – нардеп, заступник Лідера Радикальної Партії. Він обговорив із місцевими підприємцями антикризовий план розвитку української економіки.

Віктор Галасюк – нардеп, заступник Лідера Радикальної Партії.

Команда Бердичівської Радикальної Партії Олега Ляшка на чолі з головою Павлом Чернявським та в.о. голови Житомирської обласної організації Сергієм Крамаренком організували зустріч народного депутата із громадою Бердичева та підприємцями міста. Завдяки їм випала нагода отримати відповіді на проблемні питання бізнесу та підприємництва безпосередньо від голови Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Віктора Валерійовича Галасюка.

На початку розмови народний депутат коротко розповів про те, що вдалося досягти фракції в парламенті (найвідоміші – це мораторій на експорт лісу-кругляка, який провели депутати від РПЛ, також – енергомодернізація в бюджетному секторі та інше), про те, які Радикальна Партія ставить пріоритети у своїй подальшій роботі (розвиток економіки), про ситуацію в парламенті сьогодні.

У ході зустрічі учасники говорили про наболіле.

Далі говорили про конкретні проблеми бізнесу та промисловості, напрями розвитку як малого, так і середнього бізнесу. На яких нині пріоритетах зосереджена увага депутатів від РПЛ? Перше – це здешевлення кредитів, оскільки з діючими банківськими відсотками розвивати економіку практично неможливо. Другий напрям – законопроекти про індустріальні парки, в яких передбачаються податкові та митні інвестиційні стимули для нових виробництв в Україні.

Третє – безкоштовне підключення до інженерних мереж, що полегшить створення нових підприємств та їх зростання. “І четверте – це законопроект “Купуй українське, плати українцям”, – виголосив Віктор Галасюк, – адже ми повинні створювати робочі місця у себе, в Україні, а не на чужині”.

Що турбує підприємців?

Не лише розповісти про те, що зроблено та планується зробити, але й почути кожного підприємця – ось завдання, яке поставили перед собою депутати від РПЛ. Тим більше, що без зворотного зв’язку неможливо планувати подальші дії як народного депутата, так і представника Радикальної Партії.

На запитання, що турбує місцевих підприємців, у відповідь почули сакральне українське слово – “корупція”. Її подолання – це перше завдання, необхідне для подальшого зростання економіки.

Віктор Галасюк наголосив на ініціативі Олега Ляшка – повній заміні усіх суддів і прокурорів та переходу до їх обрання людьми. Галасюк впевнений також, що поміж іншого пропонована РПЛ ідея активного впровадження тих же індустріальних парків стане одним із важелів, якими здолають цю наболілу проблему. І для прикладу наводить досягнення міста Коростень, де такий парк започаткували два роки тому. Адже ті великі підприємства, що з’явились за цей час, активно працюють та мають значно менше проблем на місцевому, і на державному рівнях. Чому цим не зайнятись і в Бердичеві?

Ще одна проблема, яка руйнує на корені подальші плани підприємців – ручне управління економікою. Нині практично жоден підприємець не може спланувати свої дії бодай на рік – Кабмін та залежні від нього структури ледь не щодня вносять ті чи інші зміни у нормативні акти. Часом, ці зміни настільки різкі, що встигнути чи просто прореагувати на них не вистачає ні часу, ні можливостей. Як тут планувати власний розвиток?

“Так, економіка не повинна працювати в ручному режимі. Законодавча стабільність – ось той важіль, який штовхатиме до розвитку”, – зазначив Віктор Галасюк.

“Попередня влада загнала країну в пастку”

Саме так коротко охарактеризував в ході спілкування з підприємцями Віктор Галасюк ситуацію, що склалась останнім часом в економіці.

Відомий у місті підприємець Ігор Бакановський, який працює у сфері переобладнання автомобілів, вказав на ситуацію, що склалась з ринком праці: “Ще десять років таких реформ, і ні для кого їх буде проводити. Активне, молоде населення виїжджає за кордон, і ніякі заробітні плати тут їх не утримують. Якщо зараз не відбудуться кардинальні зміни в економіці, у тому числі в державному управлінні – країни не буде”.

Підприємець Ігор Бакановський ділиться власними проблемами.

Його думку підтримав інший підприємець, який керує станцією технічного обслуговування: “Дайте мені три десятки працівників, і я їх працевлаштую! Є робота, буде достойна заробітна плата, але це ніщо у порівнянні з тим, що має молодь за кордоном. Лише розвиток власної економіки зупинить наше зубожіння”.

Народний депутат наголошує: “Пропонуйте свої рішення! Ми обов’язково доповнимо ними промисловий пакет реформ та антикризовий план розвитку економіки. Спільними зусиллями обов’язково вийдемо з цієї пастки, куди країну загнала попередня влада”.

За півтори години зустріч формально завершилась. Але фактично присутні ще довго обговорювали почуте, обмінювались ідеями та пропозиціями. “Якщо є що обговорювати, то й напрям обрано вірно. Ми почули підприємців, ми впевнено рухатимемося до вирішення цих проблем. І в цьому є сила Радикальної Партії Олега Ляшка, яка завжди перебуває на вістрі проблем наших людей”, – прокоментував зустріч голова Бердичівської РПЛ Павло Чернявський.

Анатолій Горобчук.