Додому НОВИНИ Влада і громада Бердичів-Краків, історія кохання. Футбол у Бердичеві

Бердичів-Краків, історія кохання. Футбол у Бердичеві

1005
ПОДІЛИТИСЬ

Щорічно у ці травневі дні наше місто відзначає Дні польської культури. Цього року з-за карантинних заходів проведення свята зазнало змін. Тому розміщуємо невеличкий історичний матеріал, опублікований у травні 2000-го, коли всі ми були на 20 років молодші.

Наш земляк, колишній танкіст Костянтин Двоєглазов у роки війни взяв у полон двох гітлерівців, які під час допиту розповіли про мінування польського міста Краків. На основі цих відомостей для запобігання непоправної біди удар танкового корпусу Павла Полубоярова негайно спрямували на це польське місто. Дізнавшись про цю історію, громадянин Польщі, уродженець Краківського воєводства настоятель костелу Босих Кармелітів о. Бенедикт, ознайомившись із публікацією, відвідав родину Двоєглазових (на фото поряд). Він привітав їх з Днем Перемоги, вручив квіти та подарунки, подякував за ратну працю у справі визволення рідної землі від нацистів.

Цікаво, що у ході спілкування виявилось наступне: хрещений батько отця Бенедикта родом із України. Будучи танкістом, він брав участь у звільненні Польщі. Тут зустрів та закохався у молоду дівчину-польку Анелю, до якої пообіцяв обов’язково по завершенні війни повернутись. Своє слово дотримав – повернувся. Вони одружились, він залишився у Польщі.

От щорічно 9 травня й відзначали своє головне свято два танкісти – один у Польщі, другий – у Бердичеві.

Володимир Кравченко.