Наближається Новий рік – чудове сімейне свято. Але варто пам’ятати, що самовільне масове вирубування вічнозелених дерев заради кількаденної насолоди запахом та виглядом святкової ялинки – це більше, ніж здатні зрозуміти лісівники, що професійно займаються доглядом за лісовими насадженнями та їх вирощуванням.
Запитайте себе, чи варто йти до лісу та самовільно вирубувати ялинки на кількаденну насолоду? Саме цим ви наносите найбільшу шкоду лісу, оскільки кожен лісовий масив має свою структуру, яка дозволяє найбільш швидко відновлюватись природі. Тому вже сьогодні варто подумати не тільки про майбутнє наший дітей, а і наших онуків та правнуків. Щоб могли вони гуляти по лісах та дихати тим повітрям, яке ми зуміємо для них зберегти, або ні – ми залишимо їм пустелі та пустощі.
Звичайно, що після свят ялинок не продаватимуть і вирубуватимуть менше, але варто пам’ятати, що нові ліси виростають дуже повільно.
Аби задовольнити попит на традиційну новорічну ялинку, лісівники створюють спеціальні насадження, де вирощують молоді деревця. От саме їх і варто купувати, не завдаючи шкоди лісу.
Пам’ятайте, що купувати ялинки необхідно тільки в спеціально відведених місцях. На них ви зможете побачите клеймо на комлевій частині стовбура. Саме воно є свідченням того, що ялинка не самовільно зрубана, а вирощена спеціально для цієї мети на екологічно чистих плантаціях або зрубана при проведенні рубок, пов’язаних із веденням лісового господарства та пройшла екологічну перевірку. Саме така ялинка є запорукою безпеки для здоров’я ваших рідних.
До лісівників приєднуються і правоохоронці. Вони нагадають, що за порушення законодавства, яким регулюється купівля-продаж новорічних ялинок, передбачена відповідальність. Так, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка дерев хвойних порід (ст. 65) тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 7 до 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, порушення правил благоустрою територій міст та інших населених пунктів (ст. 152) тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Отож, зрозумійте, споживацьке ставлення до природи – це самознищення. І тільки купивши сьогодні спеціально вирощену або ж синтетичну ялинку, ви робите внесок у майбутнє і зберігаєте зелені насадження.
ДП “Романівський лісгосп АПК”
Бердичівське лісництво.