Додому НОВИНИ Бізнес Бистрик: поступальний розвиток фермерських господарств

Бистрик: поступальний розвиток фермерських господарств

2508
ПОДІЛИТИСЬ

Цієї неділі працівники сільського господарства, підприємств з переробки сільськогосподарської сировини, харчової промисловості, заготівельних, водогосподарських та обслуговуючих підприємств і організацій агропромислового комплексу України відзначають власне професійне свято – День працівників сільського господарства. Що турбує нині сільгоспвиробника? Які цілі та завдання ставлять перед собою місцеві фермери? Про це читайте у нашому передсвятковому матеріалі.

Від самого початку незалежності України та до сьогодні саме сільське господарство є одним із двигунів української економіки. Родючість українських чорноземів забезпечує харчовими продуктами український ринок, допомагає накопичити ресурси для розвитку інших сфер господарювання. І насправді, ця галузь впевнено прямує на перше місце в економіці.

За прикладами далеко ходити не потрібно. Нещодавно ми відвідали фермерське підприємство, яке впродовж останніх десятиліть успішно працює та розвивається – фермерське господарство «СЄРГІЙ-С». Тут активно продовжують займатись тваринництвом.

В’їжджаючи до села Бистрик пересічний водій відразу зверне увагу на стан доріг. Але усталене для багатьох переконання про погані дороги у селах тут не спрацьовує – від самої околиці села та до ставка через усе село тягнеться заасфальтований шлях, який ближче до ферми переходить на добротну бруківку.

– А як без цього, – переконує голова сільради Світлана Барановська, – наші фермери є не лише бюджетоутворюючими господарствами, але й активними помічниками у розвитку нашої громади: дитячого садка, школи, інших соціальних закладів, у тому числі й ремонті доріг. Якби не їх допомога, левова частка наших бажань не була б реалізована.

Її слова підтверджує й голова фермерського господарства, а також депутат Бердичівської районної ради Сергій Вахнюк:

– Ми прекрасно розуміємо, що нині без нашої допомоги не буде й розвитку села. А це – наші працівники, їх родини. Це наш спільний добробут.

Ми відвідали новобудову, яка з’явилась цього року на околиці. Дружина Сергія, а одночасно його заступник з тваринництва Світлана провела для нас своєрідну екскурсію:

– Сьогодні ми завершуємо монтаж ще однієї ферми для утримання корів. Це – наша гордість, адже ми продовжуємо впроваджувати безприв’язне утримання худоби. А це якість та збільшення надоїв.

Нова ферма розрахована на 150 корів. Для їх утримання нині монтують спеціальні секції, готують лежаки, систему автоматичного напуванням корів із підігрівом води. Виробник наш, вітчизняний – компанія з Брацлава, що на Вінниччині.

У господарстві створена міцна кормова база. Цього сезону заготовлено необхідну кількість тюкованого сіна, а сінаж не закладають як раніше в ями, а спеціальною технікою обгортають в рулони. Слід зазначити, що тут у порівнянні з іншими господарствами району заготовляють до 2-3 тисяч тон гною. Він – найкраще органічне добриво, це вдвічі-втричі зменшує долю мінеральних добрив, якими зазвичай підживлюють поля.

Наступний напрям, який тут розвивають – свинарство. У спеціальному приміщенні в Житинцях облаштували два бокси – для маточного поголів’я та для дорощування, де утримують поросят до 75 дня. Тут також діють системи клімат-контролю, напування. По завершенні усіх монтажних та налагоджувальних робіт фермери планують замкнути повний цикл відгодовування та здавати свиней на подальшу переробку.

Які плани на майбутнє? Це запитання виникає відразу після ознайомлення з новими здобутками бистрицьких фермерів. Але ідея нинішньої влади щодо відкриття ринку землі вносить значну долю сум’яття у життя та плани фермерів:

– Сьогодні вкрай важко щось планувати – невідомо, чим закінчиться це реформування. Ми розуміємо, що за великим рахунком ринок землі – це можливість розвитку країни. Отже, ми лише «За». Але з огляду на сьогоднішнє життя ми також розуміємо і те, що представлені нині законопроекти поставлять крапку на дрібних фермерах, – зазначає Світлана Вахнюк. – Ось тому ми й виходимо на попереджувальні акції – бажаємо, щоб влада нас почула.

Ми повертались до міста з подвійними почуттями. Сьогодні ми бачимо розвиток, поступальний рух фермерів Бердичівщини. Чи продовжиться у тому ж напрямку цей рух через рік-два? Питання нині риторичне. Та все ж переконані, підтримуючи переконання й самих бистрицьких фермерів, що держава таки почує їх та зробить усе, щоб українське селянство мало майбутнє в часи активного реформування держави.

Бажаємо успіху вам, бистрицькі трудівники, та здійснення всіх ваших планів!

Репортаж підготували Володимир Кравченко,
фото Анатолій Горобчук.