Додому НОВИНИ Культура Бистрик: свято, яке зігріває хліборобську душу

Бистрик: свято, яке зігріває хліборобську душу

1568
ПОДІЛИТИСЬ

З піснями, танцями та гарними подарунками зустрічали у Бистрику своє професійне свято.

Золото, що носить вищу пробу,
Не замінить хліба у житті,
Ось тому ми й славим хлібороба
Й мозолясті руки золоті!

Ці слова стали своєрідним рефреном того дійства, яке відбулось минулої п’ятниці у Бистрику – цього дня у селі, що здавна славиться своїми здобутками, урочисто відзначили День працівників сільського господарства.

Сільський Будинок культури наповнили люди, чия праця помітка кожному щодня – адже ми їмо хліб, вирощений цими мозолистими руками, п’ємо молоко та вживаємо смачне м’ясо, свою працю до якого доклали наші селяни. Тож зрозуміло, що саме запашний хліб-каравай приймали з рук чарівної ведучої урочистого заходу керівники місцевих фермерських господарств СФГ «Віктор» Віктор Барановський та ФГ «Сєргій-С» Сергій Вахнюк – як символ достатку та благополуччя нашої держави, Бердичівщини, рідного села.

Тримаючи цей коровай у руках, Віктор Барановський зазначив: «Сьогодні ми підводимо підсумки своєї роботи. Ніякі цифри так не розкажуть про те, що вже є в коморах, як блиск очей наших працівників, гарний настрій їх родин, їх впевненість у дні прийдешньому. Дякуючи саме праці наших трударів ми маємо гарний врожай, а родини працівників та наші орендарі – добрий дохід та дяку. Сьогодні ми вшановуємо наших хліборобів і дякуємо їм за працю!»

Його слова підтримав Сергій Вахнюк: «Це свято стосується кожного, хто нині проживає у селі – фермера й тракториста, зоотехніка та пенсіонера. Навіть вчителя чи вихователя дитсадка – адже й вони пов’язані незримими нитками не лише з дітьми, але й і з землею, яка годує нас усіх. Я дякую тим людям, з якими працюю. Дякую тим, хто робить наше життя насиченим яскравими фарбами хліборобського завзяття. Дякую всім за те, що докладаєте свою працю на благо рідного села!»

І дійсно, сьогодні фермерські господарства Бистрика не лише забезпечують достойною працею місцевих жителів, але й роблять посильний внесок у підтримку соціальної сфери Бистрика та Житинець, розвиток їх інфраструктури. «Щоб наші села були не гірші за інші на Бердичівщині», – додає Віктор Барановський.

Отець Владислав Асафов, настоятель православного Свято-Іллінського храму, доповнив слова місцевих фермерів живим словом Божим: «Дорогі брати і сестри! Осінь – це час підведення підсумків, у тому числі хліборобських. Але головний підсумок, який підводить кожен українець, це подяка Богу – за день прийдешній, за гарний врожай, за те, що наступний рік стане кращим на нинішній. Я дякую всім вам, дорогі фермери та односельчани, за гарний врожай, за гарну працю та за те, що для кожного з вас головними залишають праця на землі та Бог у душі!»

Сьогодні завдяки підтримки як сільської громади, так і місцевих фермерів, у Бистрику відбудовується храм на місці зруйнованого у роки радянської влади.

У дні, коли селяни святкують День працівників сільського господарства, країна відзначає також День Гідності і Свободи, День пам’яті жертв голодоморів. На початку заходу в Бистрику хвилиною мовчання присутні згадали тих, хто став жертвами страшних подій як 1932-1933 років, так і 2013-2014 років.

Святковий концерт, що розпочався після офіційної частини, підготували не лише місцеві аматори сцени. Допомагали їм також артисти та творчі колективи Бердичівського районного центру культури і дозвілля.

Але першими на сцену вийшли наймолодші – вихованці бистрицького дошкільного закладу «Сонечко». Їх виступ справив незабутні враження. Продовжив радувати присутніх пісенними номерами славнозвісний гурт «Бистрицький гарнізон» – їх запальні пісні та танці додавали настрою в залі. Але справжній фурор на початку концерту викликали вокальні здібності завідуючого фермою Романа Марчука. Всюди він встигає сказати своє слово – і в праці, і в дозвіллі. Це майстер із справжніми золотими руками, адже саме ним минулого року звершено оздоблення сільської криниці, увінчаної куполом із православним хрестом. Нині з цієї криниці беруть воду всі, хто бажає насититись цілющою джерельною водою.

Посеред концерту організатори надали можливість керівникам сільгосппідприємств відзначити подарунками власних працівників – Віктор Барановський та Сергій Вахнюк викликали до сцени кращих із кращих, даруючи не лише цінні подарунки, але й щиру радість за хліборобський рік, що минув. Це механізатори, водії, будівельники: Дмитро та Олег Івашкевичі, Олександр та Андрій Машковичі, Олександр Кучерявий, Олег та Володимир Петренки, Олександр Дикий, Володимир та Віктор Шалені, Андрій Коновалюк, Іван Кавецький, Олександр Панчук, Віталій Нагорнюк, Віталій та Сергій Савчуки, Віталій Горбенко, Сергій Руденко, Дмитро Довгалюк, Анатолій Мельник, Віктор Хотієнко та Віктор Коржуков, Юрій Іщук, Олександр Грищенко, Роман Марчук, Артем Поляновський, Олексій Шруль, Василь Казмірук, Олександр Богдан та інші. Ці люди надзвичайно працьовиті, водночас надзвичайно скромні.

Не відстають у праці від них і чарівні бистрицькі та житинецькі жінки. Подарунки отримали оператори свиновідгодівлі, доярки, телятниці: Лариса Поляновська, Ксенія Петюк, Дарія Сахненко, Наталія Томчук, Катерина Іщук, Юлія Марчук, Тетяна Дудко, Ірина Тичинська, Віка Ятченко, Людмила Тимощук, Олена Карасьова, Оксана Матвійчук, Ірина Шруль, Ірина Мельник, Тетяна Третякова, Оксана Караванська, Раїса Іщук, Валентина Гусакова. Також подарунки отримали працівниці бухгалтерії та кухні: Тамара Олійник, Олена Ющенко, Тамара Дудюк і Лілія Шабанова.

На свято прибув представник районної лікарні – заступник головного лікаря по лікувальній роботі Олександр Поліщук. Як зазначив гість, сьогодні співпраця фермерів та лікарні – живий приклад взаємокорисної допомоги. Адже фермерські господарства, допомагаючи лікарні продуктами харчування, опосередковано допомагають не лише жителям Бистрицької сільради, але й усім жителям району та існуючих територіальних громад. «Чим не показник турботи про нас усіх? – зазначив Олександр Поліщук, – Ця турбота – яскравий приклад того, що селянство має право на розвиток та майбутнє, як має право на здоров’я кожен житель нашого району». Почесні грамоти, вручені ним присутнім у залі Будинку культури фермерам, це лише мала частка тієї заслуженої подяки від медиків району.

До слова запросили Бистрицького сільського голову Світлану Барановську: «З діда-прадіда так повелося, що селянська праця не вельми шанована, але надто всім потрібна. Адже саме наші предки заклали основу добробуту, наповнили наші комори багатством, дарували нам достаток. Все це – завдяки вам, дорогі односельчани!» Вона поіменно згадала всіх ветеранів, працю яких вшановують нащадки. Згадала й тих, хто відійшов у вічність. Це Василь Григорович Іващук, Микола Гнатович Шевчук, Антоніна Олександрівна Шевчук. «Це були люди-легенди, це були люди, чиє трудове завзяття закарбується назавжди в історії рідного села», – запевнила Світлана Михайлівна. «А ще ми – сила. Ми завжди всі разом – і в радості, і в святкуванні, і в тривозі, і в допомозі. Ми гуртом. Ми – громада!»

На свято до бистриківчан завітали керівники Бердичівщини – голова райдержадміністрації Людмила Димидюк та голова районної ради Максим Самчик. Вони вручили Подяки представникам громади та подякували всім за гарну працю та вміння не лише працювати, але й гарно відзначати професійні свята. «Ви на це заслуговуєте. Ви того варті. Оскільки так, як ведеться сільське господарство в Бистрику, у господарствах району на пальцях однієї руки порахувати», – вказав Максим Самчик. «Нам надзвичайно приємно щороку приїздити до вас на ваше свято. Бажаю вам гарних врожаїв, а родинам – достатку. Зі святом!», – додала Людмила Димидюк.

Свято тривало до самого вечора. Але й сьогодні, у години святкування не забували господарі про проблеми, які нині лягли важким каменем на їх плечі. «Все робиться для того, щоб нашу землю викупили латифундисти та іноземці. Ми розуміємо, і намагаємося донести власну думку до керівництва держави: якщо на цю землю прийде власник зі сторони – села не буде. Двічі на рік техніка приїде посіяти та зібрати врожай, а до життя села їм і справи не буде. Все це ми вже можемо бачити на власні очі у тих селах, де немає місцевих фермерів: пустка, «джунглі» та пусті хати», – зазначив Віктор Барановський у кулуарах свята.

«Ми задаємо запитання нашому профільному міністру, а він на ці запитання не має відповідей. Ось що є дивним! Сьогодні приймають такі закони, що нам, дрібним фермерам, просто не вижити в таких умовах. Що буде на селі, коли зникнуть фермери? Хто тут буде жити? Сьогодні ми бачимо, як масово молодь їде до Польщі на заробітки. То чому не зробити так, щоб молодь залишалась на рідній землі, біля власних родин та мала ті ж таки заробітки тут, в Україні? Запитань багато, але відповідей із боку держави поки не чути», – зазначив Сергій Вахнюк.

Важкою є праця хлібороба: це й недоспані ночі, напружені дні, висушене сонцем обличчя… І сьогодні ми вклоняємося мужнім людям із золотими руками. Сьогодні ми дякуємо сильним чоловікам, які збирають хліб, які орють землю, які примножують здобутки нашої України.

Зі святом Вас, трудівники полів та ланів нашої Бердичівщини!

Анатолій Горобчук.