Додому НОВИНИ Бізнес Богданівське лісництво: вони вирощують ліс

Богданівське лісництво: вони вирощують ліс

1021
ПОДІЛИТИСЬ

Ліс – це зелена скарбниця здоров’я. Без лісу не було б природного будівельного матеріалу, палива, меблів, паперу, книжок, музичних інструментів…

Ліс дарує нам красу і затишок. Його називають зеленими легенями Землі. Ліс збагачує повітря киснем, таким необхідним для життя, очищує повітря від пилу та бруду, зменшує швидкість шалених вітрів. Від наявності лісу залежать рівень води у річках та рясний урожай на полях.

Одним із підрозділів ДП “Бердичівське лісове господарство” є Богданівське лісництво. Журналісти “Землі Бердичівської” у супроводі інженера лісових культур лісгоспу Юрія Пилипчука зустрілись у Богданівському лісництві з людьми, які живуть у повній гармонії з природою і мають особливу енергію добра, випромінюють злагоду, спокій у метушливому світі протиріч. Серед багатьох питань, якими тут займаються, є вирощування лісу. Саме про це піде мова. Але не про технологію, а про людей, які дбають про появу перших паростків, що з роками перетворюються у могутні дуби, високі сосни, стрункі ялини.

Лісничий Богданівського лісництва Сергій Закусило.

Перше наше спілкування – з лісничим Богданівського лісництва Сергієм Закусилом.

Саме лісничий, як головний господар борів та дібров, бучин та ялинників, несе основну відповідальність за їх стан та раціональне використання кожного гектара лісових угідь.

Майстер лісу, жіночна та струнка Тетяна Бондарчук – досвідчений спеціаліст, який не один десяток років працює з лісом. Вона з любов’ю розповідає про технологію вирощування дуба, ялини, сосни. До речі, Тетяна Леонідівна – єдина серед жінок-лісівників за невтомну працю, професіоналізм відзначена високою державною нагородою – орденом княгині Ольги.

Майстер лісу Володимир Пеліховський.

Знає все про ліс та його вирощування і майстер лісу Володимир Пеліховський. Його турботливі руки доглядають молоді саджанці, слідкують за станом посадок.

Пройшов гарну школу лісівника помічник лісничого В’ячеслав Малиновський, який працює в лісництві з 2002 року.

Ми побували на ділянці площею 0,8 га, де у 2014 році зростав граб. Нині тут буяють п’ятирічні дубки. Загалом в лісництві працює 21 робітник, у тому числі 5 лісокультурниць.

Завдяки турботливому догляду лісників 90 відсотків дубків приживається у перші два роки.

Нам особливо було приємно побачити молодий дубовий ліс, який десяток років тому посадили учні молодших класів Бердичівського міського ліцею №15. З яким задоволенням і здивуванням через п’ять років вже будучи старшокласниками, вони побачили плоди власної праці, коли відвідали цю ділянку повторно – гарний молодий ліс зустрів їх яскравою зеленню!

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
БОГДАНІВСЬКОГО ЛІСНИЦТВА
Загальна площа – 4160 га
Площі, вкриті лісовою рослинністю – 3854 га
Рубки головного користування – 5000 м3
Рубки формування та оздоровлення лісів – 7000 м3
Посадка лісових культур – 15 га
Майстерських дільниць – 2, кількість обходів – 9

Віталій БЕЗПАЛЬКО,
фото Анатолія ГОРОБЧУКА.

Помічник лісничого В’ячеслав Малинівський.
Майстер лісу Тетяна Бондарчук.
Інженер лісових культур Юрій Пилипчук.