Додому НОВИНИ Влада і громада Богдан Кицак: «Уміння вирішувати проблеми разом робить нас і нашу країну...

Богдан Кицак: «Уміння вирішувати проблеми разом робить нас і нашу країну сильнішою»

777
ПОДІЛИТИСЬ

Нещодавно Володимир Зеленський відзначив рік свого президентства. Незабаром цю дату будуть відзначати й народні обранці, серед яких і наш Богдан Кицак. Цієї неділі редакції газети «Земля Бердичівська» випала нагода поспілкуватись із народним депутатом. Запитань до нього зібралось чимало, ось що він відповів на окремі з них.

– Богдане Вікторовичу, Ви голосували за земельну реформу. Як вважаєте, чи можете тепер дивитись у вічі аграріям?

Моя основна робота – законодавча діяльність, тому розпочну із закону, який є початком земельної реформи, а саме щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

Ті прихильники, до яких належу і я, відстоюють право на власність землі. Це право кожної людини дотримується в більшості розвинених країн. Право кожного українця бути власником землі підтвердив і Європейський суд (хоча корейський або венесуельський так, мабуть, не вважає). Історія радянських часів довела згубність відсутності права на власність.

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення насамперед дозволяє кожному українцю, який має земельний наділ, розпоряджатись власною землею, паями. Тобто робить його справжнім, а не віртуальним власником земельної ділянки. У законі передбачається наступне: 1) можливість кожному власнику земельної ділянки розпоряджатись своєю власністю, 2) регламентує хто і скільки може купувати землі, що дозволяє запобігти купівлі її в одні руки та запобігти збільшенню «іноземних» територій на Україні.
Гаряча боротьба при створенні цього закону говорить про його болючість, відтак появу безлічі опонентів і гальмування вирішення проблеми.

Його потрібно доповнювати, особливо частину щодо підтримки середніх та малих фермерських господарств, над чим я тепер працюю. Так, мною на фракції внесені пропозиції щодо зменшення концентрації землі із 10 тисяч до 500 гектарів в одні руки, заборону продажу її іноземним компаніям та відстрочку продажу до липня 2021 року.
На часі лобіювати питання про надання пільгових кредитів та субсидій для малого і середнього бізнесу на селі. Окрім того, Верховна Рада вже прийняла цілий ряд законів, які доповнюють Закон щодо обігу земель сільськогосподарського призначення та дають підстави говорити про поступову реалізацію повноцінної аграрної реформи.

Отже, я можу дивитись у очі не тільки аграріям, не тільки своєму виборцю, а й кожній людині. Впевнений, що саме спільними зусиллями досягнемо мети разом.

– У своєму попередньому інтерв’ю в «ЗБ» Ви розповіли, що підтримуватимете законопроєкт щодо збільшення штрафів для чиновників за їх бездіяльність. Будучи членом міського виконавчого комітету, Ви напевно знаєте, що деякі питання не завжди законодавчо врегульовані та змушують вдаватись до судового розгляду. А це вирішити, враховуючи некомплектність суддів у судах, не завжди можна оперативно. Та й допомогти людям у виділенні коштів на дороговартісні медичні операції можна не завжди.

Працю будь-кого потрібно заохочувати. Пряників у вигляді коефіцієнтів нарахування зарплатні в чиновників достатньо, однак батога – штрафів за бездіяльність – недостатньо… Для збільшення відповідальності перед людьми і підвищення ефективності вирішення їх звернень потрібно підтримувати такі законопроєкти.

– Можливо, й помиляюсь, але чи не здається Вам як гуманітарію, що нині йде «галичинізація» освіти в державі. Протягом багатьох років практично всі міністри освіти – вихідці з західної України. Зокрема, Вакарчук, Гриневич, Новосад, Мандзій. Та й у сучасних підручниках з історії, географії та й фольклору нерідко подається погляд саме з цієї частини України. Невже в інших регіонах України немає своїх Сухомлинських?

Ось вам і приклад використання прийому надузагальнення: всіх одним миром помазали. Згадані освітяни з’явились на світ не тільки в пологових будинках Галичини. Новосад, наприклад, із Вінниччини (центральна Україна).

«Галичинізація» – це акцентування при вирішенні освітянської проблеми на адресному походженні людини, що провокує упереджене ставлення один до одного за окремою ознакою (а саме – за місцем народження). Проблема ж сьогодні в іншому: осучаснення та патріотизація освіти! І тут основними завданнями освітян стають, по-перше, формування особистості учня, що вміє самостійно здобувати і застосовувати знання в реальному житті; по-друге, виховання громадянина-патріота, який розбудовуватиме Україну, а не інші держави.

– Минув рік діяльності Президента України. Які ви бачите його сильні та слабкі сторони?

Негативом, на мою думку, можна назвати те, що Зеленський не політик і вчиться цій справі на ходу. І скажу, що доволі успішно. Так, зараз працює над вирішенням проблеми в підборі кадрів і отримує достатній досвід.

Позитивом вважаю його комунікабельність і зрозумілість, вміння спілкуватися відверто, без пафосу. Сильною стороною є й прагнення змінити свою країну (виділено нами – «ЗБ») на краще.

– Перейдемо до питання про місцеві вибори. Ви висувались до парламенту від партії «Слуга народу». Нині на Бердичівщині діють місцеві партійні осередки «Батьківщини», «ОПЗЖ», «ЄС», Аграрної партії та інших. А чи сформований на сьогодні місцевий осередок вашої політичної сили? Хто його керівник та чи як швидко визначиться партія з кандидатами на вибори у владу різних рівнів?

У червні планується реєстрація місцевого осередку в Бердичеві. Наступним етапом буде визначення кандидата на міського голову та формування згуртованої і потужної команди, яка буде складатися із досвідчених фахівців та спеціалістів. На мою думку, це саме те, що необхідно для Бердичева, а саме – свіже бачення розвитку та щонайсильніше бажання і вміння його реалізувати. Будемо також працювати над формуванням списку кандидатів в депутати різних рівнів та голів ОТГ.

– Які питання турбують вас на даний момент?

Насамперед – це безболісний і ефективний вихід країни з карантину. За весняні місяці спільно з командою змогли забезпечити медичні установи та інші критично важливі об’єк-ти засобами індивідуального захисту. Конкретний перелік надань можна переглянути в фейсбуці на публічній сторінці Богдана Кицака.

У час, коли система охорони здоров’я адаптувалась під боротьбу з коронавірусом, а місцева влада проводила процедуру закупівель в умовах масового дефіциту товарів захисту, ми змогли виграти певний дорогоцінний час і оперативно забезпечити найбільш вразливі об’єкти та їх працівників засобами захисту.

Хочу відмітити, що, як і в 2014 році, так і в 2020 році важливу роль відіграли волонтери та благодійники, підприємці, які наразі зосередили свою увагу на підтримці української медицини. Низький їм уклін.

Другою важливою проблемою я вважаю відсутність співпраці з діючим мером Бердичева. Мабуть, через різне бачення розвитку міста. Значна кількість моїх ініціатив у кабінетах міської ради банально не сприймається або блокується. Невже краще опозиціонуватись, ніж знаходити спільні рішення? Уміння ви-рішувати проблеми разом робить нас і нашу країну сильнішою. Прагнемо цього.

І на завершення: 6 червня в Україні День журналіста. Вітаю журналістську спільноту Бердичівщини з прийдешнім професійним святом! Всебічного, достовірного та неупередженого Вам висвітлення реалій нашого непростого життя й економічної незалежності!

– Дякую за інтерв’ю.

Володимир КРАВЧЕНКО.