Додому НОВИНИ Влада і громада “Боги війни” відзначили річницю створення військової частини

“Боги війни” відзначили річницю створення військової частини

749
ПОДІЛИТИСЬ

П’ятий рік поспіль на сході країни 26-та окрема артилерійська бригада підтверджує звання кращої, стримуючи наступ ворога та прикриваючи своїх побратимів.
З початком російської агресії її підрозділи виконували завдання в степах Херсонщини, а також брали участь в Антитерористичній операції на території Луганської та Донецької областей. Сьогодні воїни-артилеристи задіяні до виконання завдань операції Об’єднаних сил. Тому черговий день народження бригади значна кількість бійців зустрічає на Луганщині, в районі відведення важкого озброєння.

Про бійців Бердичівської артбригади не часто чутно в новинах, але на озброєнні саме цієї військової частини утримуються потужні артилерійські системи. При цьому, з’єднання славиться не тільки своїми здобутками, а й бійцями, більшість з яких брали участь у збройному протистоянні на Донбасі. Дебальцеве, Іловайськ, Артемівськ, Краматорськ, Вуглегірськ, Щастя, Амвросіївка та Савур-Могила тощо. І це ще неповний перелік населених пунктів, які боронили та повертали під контроль України “боги війни”.

Навіть якби не “Бердичівці” – невідомо, де б зараз проходила лінія розмежування. Хоча тоді було надзвичайно важко, адже за мобілізацією прийшли не професійні військові, а звичайні вчителі та інженери. Але й вони вистояли та довели свою спроможність діяти за призначенням. І вже сьогодні більшість з них свідомо зробили свій вибір на користь Збройних Сил, уклавши контракт і пов’язавши військову службу саме з цією військовою частиною.

У цей святковий день до місця дислокації з’єднання, привітати особовий склад прибули представники командування операції Об’єднаних сил та оперативно-тактичного угрупування “Північ” на чолі з командувачем генерал-майором Володимиром Кравченко. Не оминули увагою таку визначну подію і представники Новоайдарської військово-цивільної районної адміністрації.

Під час урочистого заходу почесними грамотами та відомчими відзнаками було нагороджено тих, хто довів свою мужність, стійкість, незламність духу та патріотизм в реальних умовах ведення бойових дій. На жаль, під час війни не обійшлося без втрат серед особового складу. Пам’ять усіх загиблих вшанували скорботною хвилиною мовчання.

Слід зазначити, що згідно Мінських домовленостей “Бердичівці” як і раніше знаходяться в районі відведення важкого озброєння, що неподалік від лінії зіткнення, але вони завжди напоготові дати відповідну відсіч ворогу.

Нагадаємо, що сьогодні одним із пріоритетних напрямків підготовки артилерійських підрозділів, які беруть участь в операції Об’єднаних сил, є підвищення майстерності та злагодженості, а також впровадження нових способів застосування артилерії. Зокрема, розвідувально-вогневих контурів, що створені відповідно до рішення Командувача Об’єднаних сил генерал-лейтенанта Сергія Наєва з метою підвищення ефективності ураження сил противника.