Додому НОВИНИ Влада і громада Боротьба за українську землю продовжується

Боротьба за українську землю продовжується

514
ПОДІЛИТИСЬ

Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко та народний депутат України Юрій Павленко під час робочої поїздки до Житомирської області зустрілися з місцевими аграріями.

Зокрема, Бердичівщину на зустрічі з народними депутатами представляли голова районної ради Максим Самчик, голова фракції ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ в районній раді Олег Шевчук, очільник ОПЗЖ в місті, депутат міської ради Наталія Онуфрієнко, фермери, депутати районної ради та об’єднаних територіальних громад Сергій Вахнюк, Валерій Барановський, Андрій Маруш та інші.

Фермери розповіли політикам про свої побоювання щодо відкриття ринку землі та поскаржилися, що влада їх не чує.

Так, керівник ПП «Слободище» Олег Шевчук ще раз наголосив на неприпустимості голосування закону в другому читанні й у цілому доти, доки усі пропозиції й зауваження усіх фракції та окремих народних депутатів не будуть враховані. Він вважає можливим відкриття ринку землі лише після того, як буде впорядкований Державний кадастр. А головне, лише після проведення всенародного референдуму, на якому українці матимуть змогу сказати свою думку щодо вільного ринку землі в Україні.

Фермер Сергій Вахнюк зазначив: «Ми зверталися і до Президента, і до Кабінету Міністрів ще до того, як закон прийняли у першому читанні. Зверталися й після цього. Але ми навіть не отримали офіційної відповіді. Згодом Міністр Милованов запросив нас до Києва, де звісно вислухав усі пропозиції, але це була просто розмова. Адже, як бачимо, «Слуги народу» заряджені прийняти цей закон. Хоча, по-перше, люди вимагають провести референдум, почути їхню точку зору. По-друге, навести порядок у земельних відносинах та кадастрі. Створити ефективну систему кредитування вітчизняного фермера – людини, яка сьогодні утримує село, його жителів і фактично створює майбутнє для сільської місцевості».

Юрій Бойко: «Люди пропонують відвезти керівників держави у село, де живе і працює український фермер, а потім, для порівняння, у село, де працює великий агрохолдинг, під який, власне, і готується цей закон. Аби вони подивилися на різницю між селом, де фермер живе, працює, створює робочі місця і сам розвиває соціальну інфраструктуру – ремонтує дороги, школи, дитсадки, будує церкви. І тим селом, де господарює агрохолдинг, який приїжджає до села аби лише посіяти та зібрати врожай – як результат, таке село занепадає. Також, аграріїв цікавить питання щодо фінансування територіальних громад у випадку, якщо паї будуть викуплені так бездумно, як пропонує влада. ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ внесла 3,5 тисячі поправок до закону про відкриття ринку землі, який підготувала провладна партія. До початку розгляду питання у парламенті, тобто до 6 лютого, з них було розглянуто лише близько 10 %».

Юрій Павленко зауважив, що протягом останніх декількох місяців представники ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ постійно зустрічаються з фермерами і селянами різних куточків Житомирської області та всієї України. І звідусіль лунає одне звернення людей до народних депутатів – не голосувати за відкриття ринку землі. Запропонована владою модель ринку землі, фактично, знищить українське село, знищить національного товаровиробника, а всі сільськогосподарські угіддя скуплять транснаціональні компанії, що, власне кажучи, вже відбувається.

«Я закликаю своїх колег, народних депутатів обраних від Житомирщини, поспілкуватися зі своїми виборцями. Почуйте нарешті людей!», – наголосив народний депутат.

Володимир Кравченко.