Додому НОВИНИ Влада і громада Будьте обережні при виявленні вибухонебезпечних предметів!

Будьте обережні при виявленні вибухонебезпечних предметів!

470
ПОДІЛИТИСЬ

З початку року групою піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону Управління ДСНС вилучено та знищено 290 вибухонебезпечних предметів, переважно часів другої світової війни. Серед них 147 артилерійських снарядів, 101 мінометна міна, 34 гранати, 7 авіабомб.

27 червня, на жаль, стався трагічний випадок, пов’язаний з підривом на боєприпасі 54-річного мешканця с. Березівка Житомирського району. Як встановили експерти-вибухотехніки, в господарському приміщенні приватного домоволодіння здетонувала мінометна міна часів Другої світової війни. Чоловіка було госпіталізовано з ушкодженнями і термічними опіками рук, тулуба та ніг. Окрім того, всередині сараю правоохоронці виявили ще низку корпусів мінометних мін воєнних літ. Обставини та причини, що призвели до надзвичайної події, нині з’ясовуються.

На території нашої області під час другої світової війни велися інтенсивні бойові дії. У землі до цього часу залишилася велика кількість вибухівки, яка все частіше з’являється на поверхні землі. Небезпечні знахідки і вибухи можуть виявлятися ще протягом 200 і більше років, адже в піщаних і лісових ґрунтах, у заболоченій місцевості боєприпаси повністю знаходяться законсервовані і в будь-яку мить готові до дії. У лісах серед траншей і ровів, все ще лежать, іноді навіть складені у купи, снаряди і міни, а поруч люди косять сіно, збирають ягоди, гриби. Це створює реальну загрозу для їхнього життя. А ще небезпечний спадок часів війни мешканці області знаходять при проведенні земельних, будівельних робіт, виявляють міни і снаряди при пошуку металобрухту.

Однак рятувальники застерігають, що трагічні наслідки від вибухонебезпечних предметів трапляються в основному при спробі людей їх розібрати чи розпиляти!

Тому фахівці ДСНС нагадуютьпомітивши вибухонебезпечний предмет або щось зовні схоже на нього – негайно телефонуйте за номером “101” або “102”. Не випробовуйте долю – не чіпайте його! В жодному разі не можна розбирати чи розпилювати боєприпаси. Самостійно не переносьте та не перекочуйте їх з місця на місце. Не збирайте та не здавайте такі предмети в металобрухт. Убезпечте від біди себе та своє оточення!

Пилипчук В.О., головний інспектор Бердичівського МРВ
Управління ДСНС України у Житомирській обл.