Додому НОВИНИ Влада і громада Буряки: “Ця прекрасна, лагідна земля дивним зіллям серце напоїла”

Буряки: “Ця прекрасна, лагідна земля дивним зіллям серце напоїла”

790
ПОДІЛИТИСЬ

Село наше лагідне і миле
Водночас величне і просте.
Ти мене з дитинства полонило,
Ти навчило радості й добра.

Цієї неділі затишне та гарне село Буряки, яке розташувалось у південній частині Бердичівщини, відзначило свій ювілей – 240-річчя з часу заснування.

День села, що цього дня відбувся у сільському Будинку культури, став цікавим заходом як для жителів Буряків, так і численних гостей, що прибули з сусідніх сіл, Бердичева та навіть із обласного центру.

Буряки – село давнє. Перша згадка про нього датується 1776 роком, а офіційним дата заснування – 1778-й. Колишнє власницьке село, перебувало у власності роду Букарів.

На початку XX століття Буряки нараховували більш як 1200 мешканців. Та в роки Голодомору 1932-1933 померло 289 мешканців села (хоча очевидці оцінюють кількість загиблих від 300 до 800). То ж пам’ять про цю страшну трагедію зберігають нині, як святиню – саме з поминання невинно знищених буряківчан розпочали цьогорічний урочистий захід. А ще пригадали тих, хто загинув на фронтах Другої світової війни та під час звільнення села від німецьких загарбників: Хвилина мовчання скорботною тишею огорнула зал сільського Будинку культури.

Та життя продовжується, нині сельчани мирно працюють на власній землі, вкладаючи власні сили та наснагу в благоустрій рідного села. Саме про це говорила сільський голова Галина Кудлай у своїй промові: “Щиро вітаю громаду села Буряки, наших земляків, а також хто долучається до розбудови нашого села, із 240-річчям Буряків. Це серйозна подія в житті громади і приємно, що з кожним роком ми стаємо більш об’єднані, більш згуртовані, щоб розвивати наше село. Щиро вітаю нас із 240-річчнм Буряків. Хай кожна родина тут буде щасливою, благополучною, здоровою і багатою”.

Сільський голова зупинилась на здобутках останніх років, адже нещодавно Буряки отримали нове асфальтне покриття центральних вулиць довжиною понад 6 кілометрів, освітлення вулиць, благоустрій села. За підтримки голови облдержадміністрації Ігоря Гундича, село невдовзі матиме храм Архангела Михаїла. “Погодьтеся, такої підтримки і розвитку, як за останні роки, Буряки не мали з часу свого заснування. Це результат того, що зараз при владі єдина команда – починаючи від нас, на рівні громади і до керівництва району, голови ОДА Ігоря Гундича, Президента України Петра Порошенка. До нас завітали жителі тих сіл, які разом з нами об’єднуються в одну територіальну громаду – Райгородоцьку. Я надзвичайно радію тому, що ми разом святкуємо цю подію. Вірю, що й надалі, після об’єднання, наша громада буде розвиватись”, – наголосила Галина Кудлай.

Почесним гостям свята, а на захід прибули керуючий апаратом обласної державної адміністрації Олексій Шатило, голова райдержадміністрації Петро Яригін, голова районної ради Софія Томашевська, піднесли хліб-сіль на вишитих рушниках. Дякуючи за гостинність, Олексій Шатило привітав буряківчан зі святом та передав слова голови облдержадміністрації Ігоря Гундича: “Шановна громадо села Буряки! Щиро вітаю вас із Днем села і з 240-ю річницею його заснування. Понад дві сотні років село зберігає свою унікальність, а жителі залишаються працелюбними і вірними рідній землі, відроджують славні українські традиції. Вірю, що спільними зусиллями зробимо наше село успішним, жителів – щасливими, а Житомирщину – відомою. Мирного неба вам, благополуччя!”.

Олексій Анатолійович вручив Почесні грамоти Житомирської обласної ради та цінні подарунки жителям села, які проявили себе на ниві державного та суспільного будівництва: трактористу-машиністу ТОВ “Елітне” Олександру Дідичуку, голові сільської ради Галині Кудлай, ветерану праці Лідії Вознюк. Також Почесну грамоту Житомирської обласної адміністрації отримав голова ветеранської ради села Володимир Мельничук.

Відзначення односельчан продовжила сільський голова Галина Кудлай. Цього року Марія Коновалова та Ніна Бранденбург зустріли 80-у осінь свого життя. Вони отримали подарунки від імені народного депутата України Олександра Ревеги.

Петро Яригін та Софія Томашевська, яких також запросили на сцену, не оминули громаду добрим словом та подарунками. Так, Петро Яригін зазначив: “Я сьогодні радий бачити повен зал. І радий більше з того, що в залі присутні як найстарші жителі села, так і молодь. Сьогодні держава вкладає максимум зусиль на відновлення інфраструктури, будівництва і реконструкції доріг, дитячих садочків, шкіл, інших соціальних об’єктів. Відчувається подих завтрашнього дня. Я впевнений, що все у нас буде гарно, світло, радісно і щасливо!”. Він від імені районної державної адміністрації та районної ради Петро Яригін вручив Подяку сільському голові Галині Кудлай.

Софія Томашевська у своєму виступі зазначила: “240 років для історії здається зовсім малим проміжком часу. Але за цей час Буряки крок за кроком село розвивались, розбудовувались. Я хочу, щоб і нині село з дня у день ставало все кращим. Щоб вам хотілось жити у цьому селі, а ваші діти, навчаючись у вищих навчальних закладах та навіть за кордоном, поверталися в рідні Буряки. Сьогодні вони гарні, а завтра будуть ще кращі. І все це буде зроблено нашими спільними зусиллями”. Голова районної ради вручила Почесні грамоти депутату Бердичівської районної ради Олександру Гундичу та бібліотекару Ользі Розпутняк.

Цього дня особливі слова подяки організатори свята адресували ветеранам праці, яким виповнилось 87-90 років. Саме вони розпочинали розбудову села, досягали гарних результатів та прославляли Буряки на державному рівні. Це Антоніна Бранденбург, Лідія Данилюк, Марія Дацюк, Олена Поліщук, Лідія Марценюк.

Пригадали і про тих, хто брав участь у бойових діях. Так, сільський голова відмітила подарунками учасників бойових дій Володимира Андрущенка, Олександра Дідичука, Віталія Бранденбурга, а також учасників АТО – Ярослава Жулінського, Дмитра Чернія та Олександра Березюка.

Гучними оплесками привітали учасники дійства жителів села, які не байдужі до проведення благоустрою населеного пункту. Сільський голова вручила подяки та цінні подарунки колективу ТОВ “Елітне”, а також Василю Горделюку, Сергію Марценюку, Миколі Яцуку, Руслану Бочкарьову, Ігору Кудлаю, Віктору Кравцю. Подяка вручили також колективу ПП “Капралюк”, ПП “Березюк”, підприємцю Руслану Огілко, які ніколи не відмовляють у наданні великої допомоги і підтримки благоустрою села.

Після декількох номерів художньої самодіяльності вручення подарунків продовжилось – організатори свята відзначили працівників соціальної сфери. Так, у зимову хурделицю, чи в літню спеку, чи в осінню дощову пору поспішає на своєму транспорті до своїх односельців завідуюча відділенням зв’язку Наталія Олійничук. А як же не відмітити чуйного і не байдужого до селян сільського фельдшера Володимира Андрущенка? А торгівля – одна з небагатьох галузей, безпосередньо зайнятих обслуговуванням населення? Подарунок отримала й господиня сільського магазину Світлана Іванівна Корнійчук.

Працівники культури – це люди, які своєю працею, ентузіазмом, наполегливістю, забезпечують гарний відпочинок усім буряківчанам. Дванадцять років на посаді директора Будинку культури перебуває Анастасія Гундич, яку запросили на сцену для вручення подарунку.

Були на святі й родинні ювіляри – сімейні подружжя, які у спільному житті цього року відзначили срібні весілля. Це родини Віктора і Ірини Кравець, Володимира і Ольги Розпутняків, Івана і Галини Степанюків. А 50 років назад на весільний рушник стали подружжя Анатолій Федотович та Надія Іванівна Дідичуки, Степан Миколайович та Любов Степанівна Березюки. Весільний сват наповнив келихи ігристим шампанським, яким пригостили ювілярів, а гучне “гірко!” пролунало залою Будинку культури.

Відмітили й найстаріших жителів села Буряки – ними сьогодні є Олена Григорівна Винарчук, якій виповнилось 94 роки, та Лідія Миколаївна Вознюк, якій виповнилося 90 років. Многії Вам літа! А наймолодшим жителем у Буряках став Матвій Ігорович Іщук який народився 16 листопада 2018 року. Найбагатодітнішою родиною, що проживає у селі, є родина Віталія Левківського та Світлани Тимошенко, які виховують семеро дітей.

За гучними оплесками під час відзначень земляків, гарними художніми номерами, підготовленими артистами села та району, свято добігло кінця. Але не завершується історія Буряків. Нині село впевнено крокує до складу нової об’єднаної громади, яка незабаром з’явиться у цій південній частині району. І керівники села, і керівництво Бердичівського району впевнені, що нове громадське об’єднання значно покращить умови життя як жителів села Буряки, так і нової громади в цілому.

Анатолій Горобчук.