Додому НОВИНИ Влада і громада Бути людьми…

Бути людьми…

327
ПОДІЛИТИСЬ

Як свідчать дослідження, в природі не зафіксовано жодного випадку, щоб звірі знищували один одного, за винятком, коли вони голодні. Особливо це стосується подружніх пар: самець завжди захищає самку, вовк ніколи не кусає вовчицю. А які приклади подружньої відданості показують нам лебідь та лебідка!

Цього, на жаль, у повній мірі не можна сказати про нас, людей. Все частіше чоловік підіймає руку на дружину, нерідкими стали випадки без всяких на те причин жорстоких бійок молоді, і зокрема, коли декілька підлітків знущаються над однолітком. А приклад Нових Санжар, як сказав один із священників, свідчить про низьку духовність та відсутність любові до ближнього.

А тепер випадок із життя: маленьке карпатське село, поруч із лісом. І жив у ньому п’ятирічний хлопчик Коля. Одного разу йому сусід подарував маленьке цуценя. Згодом виявилось, що це вовк. Коля і Сірий підростали, і стали нерозлучними друзями. Одного разу батьки, зайняті гостями, не помітили, що хлопчик десь пропав. Три дні йшов його пошук, неспокійно поводив себе і вовк, який був на ланцюгу. Потім Сірий рванувся і звільнившись від ланцюга, побіг до лісу.

На четвертий день пошуків люди знайшли неподалік села непритомного Колю, а поруч лежав опухлий Сірий. З боку лісу тягнувся слід по землі, який свідчив, що вовк вже вмираючи, з останніх сил, тягнув свого друга до людей. Останнє, що побачив Сірий – людей у білих халатах та свого друга. Вовк лизнув Колю і сили полишили його… Але він залишав цей світ щасливим, бо знав – його найкращий друг буде жити.

Володимир Кравченко.