Додому НОВИНИ Медицина Вагітність після 35 років – ризик чи нормальне явище?

Вагітність після 35 років – ризик чи нормальне явище?

448
ПОДІЛИТИСЬ

Вагітність у будь-якому віці – це ретельна фізична та психологічна підготовка жінки до появи малюка. Вік після 35 років сприймається медиками як ризикований – знижується діяльність репродуктивної системи, можливі різні ускладнення при виношуванні дитини та пологах.

Вагітніти чи ні?
Реалії буття диктують свої правила – з кожним роком збільшується число жінок, які народжують у період з 35 до 45 років, при чому без серйозних патологічних змін у здоров’ї матері та дитини.

Практика показує, що виносити здорове маля можливо в будь-якому віці, головне, бажати дитину та контролювати перебіг вагітності досвідченими фахівцями. До того ж пізні пологи здатні омолоджувати жіночий організм.

Що стосується ризиків, більшість спеціалістів радять вагітним після 35 років пройти медико-генетичне консультування, щоб визначити ступінь розвитку вад дитини та ймовірність невиношування. Перебіг пологів – у 47% кесарський ростин (згідно досліджень Каліфорнійського університету).

Щоб уникнути проблем зі здоров’ям до і після народження дитини, жінки, старші за 30 років, мають ретельно планувати вагітність, регулярно відвідувати лікаря-гінеколога, збалансовано харчуватися, відмовитися від шкідливих звичок, не займатися самолікуванням.

Фолієва кислота – профілактика вад розвитку дитини
Життєво необхідний вітамін групи В, обов’язковий до вживання в період планування, зачаття та протягом першого місяця вагітності. Синтетична фолієва кислота допомагає уникнути розвитку дефектів медуляторної трубки, запобігти таких захворювань як анемія, серцево-судинні порушення, інсульт, рак товстого кишківника.

Добова доза не повинна перевищувати 1000 мкг (1,0 мг).

Вагітність після 35 років – це радість і благословення. А ризик народження дитини зі вродженими вадами не є більшим, ніж для 20-річної жінки. Народжуйте та будьте здоровими!

Наталія Сагура,
лікар акушер-гінеколог.