Додому НОВИНИ Культура Варто згадати

Варто згадати

497
ПОДІЛИТИСЬ

З цього номера ми започатковуємо нову рубрику, в якій розміщуватимемо інформацію про великі та малі ювілеї, що настануть наступного тижня та стосуються Бердичева і Бердичівського району.

13 січня свій невеликий ювілей відзначить циркова студія “Жанр”, створена на базі бердичівської загальноосвітньої школи №5 I-III ст. Її незмінним керівником є Петро Герасименко. Ця студія унікальна тим, що займаються в ній діти з обмеженими фізичними можливостями, а успіхи її вихованців прославили студію “Жанр” (і наше місто!) на всю Україну.

14 січня виповниться 115 років із дня народження радянського композитора Віктора Аркадійовича Бєлого (1904-1983). Саме Віктор Бєлий створив музику до таких відомих старшому поколінню бердичівлян пісень, як “Орлёнок” (“Орлёнок, Орлёнок, взлети выше солнца…”), “Александр Матросов” та багатьох інших.

У п’ятницю 18 січня варто згадати й про сумну сторінку в історії нашого міста – 100 років тому Директорія УНР своїм декретом засудила єврейські погроми, які відбулись у Бердичеві 5 січня того ж року. Постраждалим від погрому єврейським сім’ям в якості допомоги виділили один мільйон гривень, але молода українська держава, на жаль, не зробила головного – нікого з причетних до цих подій не покарали.

Історія Бердичівщини багата на події. Власними думками з приводу того чи іншого ювілею читачі можуть поділитись на сторінці газети “Земля Бердичівська” в мережі Фейсбук.