Додому НОВИНИ Культура Велика П’ятигірка: натхненна праця кожного на благо рідного села

Велика П’ятигірка: натхненна праця кожного на благо рідного села

1027
ПОДІЛИТИСЬ

Ключем до успіху для кожної сільської громади є любов та повага до місця, де народився і невтомна праця кожного селянина. Ключем успіху для Великоп’ятигірської громади поміж зазначеного стала також ініціативність та натхненність її жителів. Саме про ці риси згадували на святі, яке відбулось нещодавно у цьому затишному селі.

Минулого тижня у приміщенні Великоп’ятигірського Будинку культури мешканці села та гості відзначили велике свято – День села.

Сільський голова Олег Коріненко представив односельчанам гостей, які давно стали справжніми друзями громади: голову Маркушівської громади Олександра Карпова, настоятеля Свято-Хрестовоздвиженського храму протоієрея Олександра Худякова та настоятеля Свято-Михайлівського храму села Маркуші ієромонаха Мануїла Биціка.

Олег Коріненко у своєму виступі розповів про здобутки сільської громади за рік, що минув. А здобутки ці суттєві: село має гарні перспективи, оскільки лише цього року в родинах народилось більше десяти дітей. Також ритмічно працюють сільськогосподарські колективи, забезпечуючи стабільною роботою місцевий люд. За рік відремонтували фасад Будинку культури, розширили територію сільського кладовища та встановили паркан, провели поточний ремонт бібліотеки та дитячого садочка. І все це за власні кошти громади. У серпні у Великій П’ятигірці відбулась визначна подія – освячення нового православного храму. До села завітав Високопреосвященніший Никодим, Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський, який здійснив чин освячення нової Свято-Хрестовоздвиженської церкви. Будівництво храму, яке тривало чотири роки, об’єднало та згуртувало православну громаду.

Далі святкування продовжили ведучі, які розповіли про цікаву історію села, адже Велика П’ятигірка відома з XIV століття. Але історія села значно давніша, адже на його околиці археологи свого часу виявили залишки поселення черняхівської культури. Тривалий час навколишніми землями володіли великі землевласники, останнім із яких став поміщик Терліцький. Після подій Жовтневого перевороту в 1923 році громада створила власне товариство зі спільного обробітку землі, яке згодом переросло у колгосп. У повоєнні часи в П’ятигірці діяв колгосп “Маяк”, а його працівниця Олександра Михайлюк за здобутки у праці отримала звання Героя Соціалістичної Праці.

Згадали ведучі й про часи Голодомору 1932-1933 рр., коли 22 селянина померло від страшного голоду. Згадали й про 450 жителів села, які брали участь у німецько-радянській війні. 147 із них загинули на її фронтах.

Ключем до успіху для Великої П’ятигірки стала любов та повага до місця, де народився, невтомна праця кожного селянина.

За останній рік у селі з’явилось чотири нові родини. На весільний рушник стали Максим та Катерина Казмірчуки, Олександр та Анастасія Шваби, Дмитро та Катерина Вітранюки, Борис Слюсаренко та Ірина Сташко. Усі новоспечені родини отримали вітання і подарунки.

Впродовж року на світ з’явилось одинадцятеро великоп’ятигірчан: Злата Миколаївна Невмержицька, Оксана Максимівна Казмірчук, Єва Олександрівна Тихончук, Злата Володимирівна Гуменюк, Олег Артемович Тихончук, Ярослав Олександрович Котубей, Макар Дмитрович Вітранюк, Олександр Олегович Вдовиченко, Кароліна Володимирівна Беліцька, Дарина Володимирівна Денисюк, та Злата Валентинівна Брич. Їх також нагородили подарунками від організаторів свята.

Вшанували на святі й найстаріших жителів села. Це Ганна Іванівна Легка 1924 року народження, Галина Степанівна Шевчук, Олександра Трохимівна Селецька 1928 року народження та Ольга Павлівна Повар, яка народилась у 1929 році.

Організатори висловили вдячність матерям воїнів АТО та простим людям, які невтомно працюють на благо рідної землі. Кожен із гостей також вітав жителів села.

Піснями, гумористичними байками та танцями тішили організатори глядачів. Глибоку приязнь завоювали талановиті вихованців дитячого садочка “Теремок”. А колоритний виступ жіночого ансамблю “Бабине Літо” подарував присутнім настрій та натхнення.

Організатори подякували всім артистам, діткам, хто створив справжнє свято для жителів села. Подякували також депутатському корпусу за участь та допомогу. Окрема подяка спонсорам свята: ТОВ “Щедра Нива” (Юрій Шібіка), ТОВ “В.П.Колос” (Інна Поліщук та Анатолій Давиденко), ТОВ “Пролісок” (Юрій Тарахтелюк) за допомогу в проведенні заходу.

Окрему подяку сільський голова Олег Коріненко висловив районному Будинку культури за чудові виступи юних танцюристок, а також Маркушівському сільському голові за вітання, за веселу, гуморну, чудову делегацію, яка завітала до села.

Анатолій Горобчук.