Додому НОВИНИ Культура Великий Каменяр

Великий Каменяр

509
ПОДІЛИТИСЬ

В історії багатьох народів є постаті, котрі сприймаються людством як згусток мудрості, яка є “становим хребтом” державності країни. Такою особистістю є Іван Франко.

Світанком України, світанком нашої незалежної держави можна назвати не лише літературну спадщину Франка, а й його науковий доробок, в якому він теоретично обґрунтував ідею самовизначення українського народу, як нації. Вся творчість письменника основана на реальних життєвих подіях, на історичних фатах, впродовж яких стверджувалась Україна, як самостійна держава. Створення героїчного образу Захара Беркута є значним досягненням в літературі ХШХ ст. У ньому втілені найкращі риси трудящої людини, велика народна мудрість, незламна сила волі у боротьбі за свободу і щастя народу. він вірить, що сила народу у згуртованості і дружбі. а скільки цікавих творів, написаних Іваном Яковичем, можна було просто для цікавості почитати і заглибитись у зміст таких творів, як “Моісей”, “Іван Вишенський”, “Перехресні стежки” та “Украдене щастя”.

Для дітей Іван Франко написав також багато творів, але особливого значення надавав казкам. Написав майже п’ятдесят казок.

Найчастіше своїм казкам надавав національний колорит. Своїми казками Франко вчить нас розбиратися в людях, не робити поспішних висновків; засуджує ошуканство, нечесні вчинки, хвалькуватість та користолюбство. Змушує автор замислитися над проблемами реального життя: вибором друзів, поведінки, правильного рішення.
Іван Якович Франко був великим українським поетом. Його поетичні твори перейняті щирою любов’ю до народу, який трудиться на землі.

Франко не випустив з рук пера, не зігнувся перед ворожими нападами. Його ім’я широко відоме не тільки в Україні, а й за її межами, а твори перекладені польською, російською, німецькою, французькою та іншими мовами.

Цю постать української літератури завжди згадують, як патріота своєї країни, вольового та впертого чоловіка, який був цілеспрямованим та впевнено йшов до мети.

Євген Сліпець.