Додому НОВИНИ Культура Великий Митрополит

Великий Митрополит

537
ПОДІЛИТИСЬ

Відомий релігійний, політичний, громадсько-культурний діяч, меценат, доктор філософії, права і теології митрополит Андрей Шептицький є однією з найвизначніших постатей української історії ХХ століття.

Митрополит Андрей присвятив своє життя служінню українській церкві та українському народу. Він реорганізував церкву в парафіях своєї єпархії і багато зробив для відновлення візантійських традицій, що є однією з основ греко-католицької церкви.

В 2015 році на державному рівні відзначається 150-річчя від дня народження Андрея Шептицького.

З нагоди цієї річниці в районній бібліотеці проведено годину духовності “Апостол єдності”, оформлено книжково-ілюстративну виставку “Митрополит Андрей Шептицький – велична постать української нації”.

Ведучі заходу: бібліотекарі районної бібліотеки Гончар В.Д., Купріянова В.Є. познайомили присутніх з цікавими фактами із біографії митрополита А. Шептицького, які супроводжувалися слайдами.

Директор районного будинку культури Северенчук Н.Я. читала вірші, присвячені цій видатній постаті.

На захід був запрошений отець Рафал, монах Всеукраїнського Санктуарію Матері Божої Бердичівської. Основна тема, яка звучала в його виступі – це єдність церков, єдність релігій, єдність народів задля миру, любові, божої благодаті.

Цікавою і змістовною була розповідь провідного спеціаліста відділу культури і туризму Бердичівської районної державної адміністрації Шевчук О.Р. Вона розповіла про Національний музей ім. А. Шептицького у Львові. Цей музей – найвизначніша в Україні скарбниця пам’яток національної культури і сакрального мистецтва, закладений в 1905 році митрополитом А. Шептицьким спочатку, як приватна фундація за назвою “Церковний музей”, а з 13 грудня 1913 року урочистим актом переданий в дар українському народові, як Національний музей у Львові. Музейна колекція цінна тим, що представляє суто українське мистецтво, яким ми так гордимося сьогодні, і яке ціною життя переховував митрополит Шептицький.

Андрей Шептицький збудив народну свідомість і став фактично одним із фундаторів української незалежності.

Митрополит Андрей є тим, кому Господь доручив піти свого часу до могутніх світу цього і сказати: “Відпусти мій народ”. Оцей заклик до свободи і виходу з дому неволі до рідної української землі – шлях, який митрополит Андрей накреслив для свого народу.

Є.І. Ходаківська,
провідний бібліограф
Бердичівської районної бібліотеки.