Додому НОВИНИ Влада і громада Великий патріот маленького міста

Великий патріот маленького міста

19
ПОДІЛИТИСЬ

Нещодавно Україна відзначила свято – День тренера. Навряд чи я скажу щось нове про нашого легендарного тренера зі стрибків у висоту Віталія Олексійовича Лонського. Але дивлячись на цю давню фотографію з редакційного архіву, хочу відзначити його простоту, доступність, скромність, дружелюбність. На цій світлині Лонський навіть не в першому ряду – попереду нього вже відомий тоді стрибун Валерій Волков, і ще зовсім молоденький Олександр Підгорчук, який на сьогодні вже набрав чималої спортивної ваги. І не лише спортивної…

Серед присутніх на фото також колишній гендиректор заводу «Прогрес» Олексій Шабельник, стрибуни і тренери Рустам Ахметов, Олександр Михальченко, Сергій Шеремет, Василь Очкуренко, боксери Олег Сікорський та Олександр Гаврилюк, спортивний лікар Анатолій Биковський, футболіст і тренер Володимир Борецький, начальник фізпідготовки військової частини Валерій Холодняк. А також журналісти Віктор Коржук і автор цих рядків.

Нині багато говоримо про патріотизм, великий і малий. Віталій Лонський був великим патріотом свого маленького міста. Саме звідси, з Бердичева, здійнялись на велику спортивну висоту його вихованці. А він, незважаючи на запрошення працювати і жити в Києві, Москві, так і залишився відданий своїй малій батьківщині.

Володимир КРАВЧЕНКО