Додому НОВИНИ Культура Великі Гадомці. Велике свято маленького села

Великі Гадомці. Велике свято маленького села

1084
ПОДІЛИТИСЬ

День рідного села –
Де ми з’явилися на світ,
Де ясні зорі вечорові,
І вишень білосніжний цвіт.

Що є ріднішим, ніж отчий край, батьківська хата, де ми зростали разом з материнською піснею, бабусиною казкою. Великі Гадомці – наше давнє і рідне село. Це – наша колиска, це – мамина пісня, це – татова мудра порада, це – бабусине і прабабусине коріння. Це – на-дійний причал у бурхливому морі життя.

Село відоме з 1782 року. Заснував його пан Гадомський, на честь якого воно й було назване. У середині XIX століття тут проживало 354 жителі, навколишніми землями володіли поміщики С. Жизновський та Х. Карський, у центрі села зросла православна церква Покрова Святої Богородиці.

Багато страждань і поневірянь довелось пережити односельцям в двадцятому столітті. Це – революція 1917 року, що принесла перші втрати серед місцевого люду: у липні 1919 року в селі відбулось повстання місцевих мешканців проти реквізицій продовольства радянською владою, виступ селян придушили зброєю… Це страшні події 1932-1933 років, коли 252 великогадомчанина померли від страшного голоду… Це Друга світова війна, яка забрала життя 74-х односельців… Довелось жителям Великих Гадомець пройти й Афганістан. Це, зокрема, Святослав Іванович Тищук і Андрій Дмитрович Дідук. У сьогоденні стали на захист рідної землі на Сході країни Віктор Олегович Кондратюк, Олександр Миколайович Лопухов, Олег Павлович Духновський.

Але талановиті й працьовиті люди завжди відроджували село та прославляли його своїми ділами. Саме про тих, хто став окрасою села, скромних та працьовитих, розповіла у своєму виступі Садківський сільський голова Лариса Міняйло. Вона щиро подякувала всім присутнім за працю, побажала миру й злагоди, мудрості та виваженості у діях та помислах.

Учасники художньої самодіяльності чудово виконаними піснями, художніми сценками та виставами радували своїх односельців.

Першими на святі привітали та вручили подарунки батькам новонароджених Віталія Латонова, Олександра Зотова та Маргарити Духновської. Вітали й першокласників Ангеліну Білоцьку та Ярослава Масана.

Настала черга отримати подарунки й вітання Сергію Анатолійовичу Загоруйку та Зої Іванівні Харчук, які відзначили 50-річні ювілеї, а 60-річні ювілеї – Микола Дем’янович Качур, Святослав Іванович Тищук, Валентина Василівна Духновська, 70-річні – Ніна Петрівна Андрушко та Леонід Олександрович Кривенький, 80-річні – Василь Леонтійович Козачук та Анатолій Григорович Коломієць.

Приймали вітання з нагоди срібного весілля також Віктор і Тамара Маркело, які бережуть своє сімейне вогнище вже 25 років.

Окремо вітали Валерія Коломійця, який працює сезонним робітником по благоустрою села.

Присутніх та всіх мешканців села Великі Гадомці вітали спонсори й меценати: директор приватного підприємства “Білан” Юрій Білан, директор приватного підприємства “Гадомецьке” Володимир Єрмалаєв, представники ТОВ “Зелений Вал”, депутат районної ради Ганна Василівна Загоруйко.

Щиро вітала великогадомчан, вручала квіти, солодощі та дякувала за співпрацю директор Садківської школи Ірина Тринчук.

Шаленим успіхом серед присутніх у залі користувались художні номери учасників самодіяльності, в яких майже у кожному брала участь сільський голова Лариса Міняйло. Радували своєю майстерністю головний організатор та ведуча культурно-мистецьких виступів директор сільського Будинку культури Галина Матіящук, учасники дійства Людмила та Олександр Барановські з внуком Віталієм, Неля Войчук, Людмила Лужко, Сергій Юсупов, Альона Наконечна, Вероніка Лопухова.

Слід зазначити, що свято відбулось у нещодавно відремонтованому Будинку культури. Невпізнанно змінився його внутрішній інтер’єр, глядацький зал поповнився новими сучасними кріслами, оновилась сцена.

Ще задовго до урочистостей під накриттям (накрапав невеликий дощ) готувались плов, шашлики та вельми цікава страва, яка поєднала у собі українську картоплю, болгарські помідори та перець з по-кавказьки приготовленим м’ясом. Цю страву з задоволенням скуштували всі учасники свята.

Публікація вийшла за сприяння
Юрія Білана.