Додому НОВИНИ Влада і громада Ветеринарна лікарня «ПРАЙД»: з любов’ю до наших улюбленців

Ветеринарна лікарня «ПРАЙД»: з любов’ю до наших улюбленців

319
ПОДІЛИТИСЬ

Цієї неділі фахівці-ветеринари Бердичівщини відзначають своє професійне свято – День працівників ветеринарної медицини. Так держава відзначає вагомий внесок працівників ветеринарної медицини у забезпечення ветеринарного і епізоотичного благополуччя, ветеринарно-санітарної безпеки продуктів тваринництва та охорони навколишнього середовища нашої країни.

Професійне свято – належний привід більш детально дізнатись про те, чим живуть сьогодні ветеринари та які проблеми вирішують. Тому наш візит до ветеринарної лікарні «ПРАЙД», яка розмістилась в Бердичеві по вулиці Свободи, 6, хоч і обіцяв бути цікавим, але в результаті став більш ніж повчальним. І в першу чергу для тих наших читачів, хто має та піклується про власних домашніх улюбленців.

Взагалі, термін «ветеринар» походить від латиноамериканського слова і означає людину, яка робить тварину знову «працюючою». Таким у «ПРАЙДІ» є ветеринарний лікар Дмитро Валентинович Бобрович.

– Найпопулярніша тварина, яка з’являється на нашому ветеринарному столі, наш найближчий чотириногий друг – це собака, – розповідає Дмитро Бобрович. – І перше, з чим ми стикаємось, це те, який низький рівень знань мають власники тварин. Розпитуючи про те, що трапилось із їх чотириногим другом, стає зрозумілим, що зазвичай люди у догляді за твариною користуються порадами зовсім сторонніх людей, які й поняття не мають про ветеринарію. Це – наша головна на сьогодні проблема. І мій обов’язок, як лікаря, роз’яснити людям основні принципи догляду, харчування, профілактичного лікування тварини, адже для тих, хто звернувся до нас – це справжній член родини.

Так, звичка покладатись на поради сусіда, знайомого, продавця у магазині, а не на професіонала – не найкраща людська риса. І тим більше дивує, коли твій чотирилапий друг хворіє вже 3 дні, а ти лише після цього розпочинаєш пошук фахівця.

– Так, це поки залишається нашою ментальністю, – продовжує Дмитро Валентинович. – І люди до нас зазвичай звертаються вже тоді, коли тварина знаходиться у критичному стані. Важко, звичайно, але намагаємось допомогти у будь-яких випадках, навіть критичних. Інакше ти не можеш називатись лікарем-професіоналом.

Дмитро Валентинович окрім факультету ветеринарної медицини у Житомирі закінчив два модулі спеціалізованого навчання у Данії, має звання магістра. Досвід, отриманий за роки навчання та практики, дозволяє йому якісно лікувати практично всі хвороби тварин, при потребі проводити хірургічні втручання, терапевтичні маніпуляції та багато чого іншого. А ще у «ПРАЙДІ» власники тварин можуть отримати допомогу в таких напрямах, як травматологія, офтальмологія, лабораторні дослідження (гематологічний та біохімічний аналіз крові, експрес-діагностика, цитологічні дослідження), ультразвукова та рентгенівська діагностика та багато іншого.

За статистикою, майже 80% практикуючих ветеринарів складають жінки. Такою колежанкою для Дмитра Валентиновича є Ірина Ігорівна Свінціцька – досвідчений лікар-ветеринар. Саме її вмілі руки проведуть щеплення тварини, допоможуть породіллі під час пологів, а також у проведенні кесаревого розтину.

– З появою тварини в домі у його господарів з’являється безліч запитань. – розповідає Ірина Свінціцька. – Але першим та головним для них має стати лише одне – адреса і номер телефону досвідченого ветеринара. Відповіді на деякі запитання можна знайти у довідковій літературі, в крайньому випадку – в Інтернеті. Але кожна тварина – неповторна і своєрідна, тут без ветеринара не обійтись. Тому краще витратити півгодини на відвідування фахівця, тим більше з метою профілактики, ніж проґавити час та втратити вірного друга через необачні дії та самолікування.

Ветеринарна наука свідчить, що близько 60% всіх збудників хвороб у людей приходять від тварин. Отже, захищаючи свого меншого друга, ми захищаємо й себе від хвороб та проблем. Одним із напрямів діяльності клініки «ПРАЙД» є проведення щеплень та вакцинації тварин. До речі, тут вакцинацію здійснюють поза черги, розуміючи, що інколи кожна хвилина може стати вирішальною для життя тварини.

– Ще одним з важливих питань, на які ми звертаємо увагу наших клієнтів – це харчування тварини, розповідає Дмитро Бобрович. – Від його якості залежить чи не все у житті домашнього улюбленця. Адже та ж собака за роки еволюції звикла споживати їжу тваринного походження. Ми ж годуємо їх чим прийдеться – супом, хлібом, кашами, кістками – тим, чого у природі тварина не бачить. То чому дивуємось, що за рік-два у тварини цистит, камінь у нирках та інші хвороби? І Боже упаси годувати тварину курячим м’ясом – антибіотики та гормони, що є в ньому, небезпечні не лише їй, але й людям!

Знову ж таки у багатьох випадках у питаннях вибору корму люди довіряють словам сусідів, родичів, знайомих та навіть телерекламі… Але не фахівцям! Тому радимо звертатись до ветеринарної клініки «ПРАЙД» – тут підкажуть, порадять, якими кормами і в якому віці необхідно годувати свого вихованця.

Ще одне питання, яке турбує власників тварин – їх стерилізація. Найчастіше слово «стерилізація» викликає неприємні відчуття і ріже слух. Та насправді це не так жахливо, як звучить. Ваша собака чи кіт не страждатимуть від того, що в них немає сексуального потягу. Тим більше, що після стерилізації тварина не почувається неповноцінною, не потерпає від психічних розладів чи кризи.

– Але головне у цьому – не втратити час та здійснити цю процедуру вчасно, інколи ще до досягнення твариною дорослого віку. Для улюбленого котика – це малотравматична операція тривалістю 15 хвилин, яка подарує якісне життя та усуне безліч проблем у старості тварини, зазначає Дмитро Валентинович, – Не варто хвилюватись, а варто прийти та витратити час для здоров’я тварини.

У певних ситуаціях у ветеринарів може бути дуже небезпечна робота. Незалежно від того, наскільки добре себе веде та чи інша тварина, немає ніякого способу визначити, що може статися з ветеринаром у процесі його роботи. Отже, робота ветеринарного лікаря в деякій мірі й небезпечна. Це розуміють у «ПРАЙДІ» та роблять усе необхідне для того, щоб клієнт та його улюбленець почували себе захищеними.

Радимо: клініка «ПРАЙД»,

вул. Свободи, 6, з 10.00 до 18.00,

тел. 098 47-90-926.

Анатолій ГОРОБЧУК.